0

Lietuvos kariuomenei pristatytos „Bolide“ tipo raketos, kurios skirtos nešiojamai trumpojo nuotolio priešlėktuvinei raketinei oro gynybos sistemai RBS-70. Įsigytos raketos padės užtikrinti efektyvesnį oro gynybos užduočių vykdymą.

Sutartį su Švedijos įmonė „SAAB Dynamics AB“ dėl artimojo nuotolio priešlėktuvinės raketinės sistemos RBS-70 valdomų „Bolide“ ir MK-2 tipo raketų įsigijimo pasirašė 2022 m. rudenį. Bendra gautų „Bolide“ raketų vertė – apie 15 mln. eurų.

RBS-70 tipo raketinėmis sistemomis yra aprūpintas Lietuvos kariuomenės Oro gynybos batalionas. Ši artimojo nuotolio sistema pasirinkta dėl ypač lengvo aptarnavimo, mobilumo ir atsparumo elektromagnetiniams trukdžiams.

Siekdama modernizuoti Lietuvos kariuomenę ir atsižvelgdama į iššūkius, su kuriais susiduria Ukraina, Krašto apsaugos ministerija investuoja į oro gynybos pajėgumų stiprinimą. 2024 m. Lietuvos kariuomenės modernizacijai numatyta skirti daugiau kaip 45 proc. gynybos biudžeto arba beveik 1 mlrd. eurų.

KAM informacija.

The post Lietuvos kariuomenei perduotos priešlėktuvinei sistemai RBS-70 skirtos „Bolide“ raketos appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva