0

Vasario 8–11 dienomis „Skalvijos“ kino centre vyks pirmasis Sakartvelo kino festivalis, kviečiantis pasidairyti po Sakartvelą ir susipažinti su ryškiausiais pastarųjų metų šalies kūrėjų filmais.

Festivalis organizuojamas kuomet pačioje šalyje vyksta vidiniai nesutarimai ir aršios peripetijos dėl cenzūros, tad Sakartvelo kino festivalis suteiks papildomą progą pamatyti ir įvertinti, kas svarbaus nutiko Sakartvele per pastaruosius metus ir kas dėl skirtingų priežasčių buvo praleista platintojų bei rodytojų.

„Lietuvos, kaip ir daugelio kitų pasaulio šalių, festivaliuose dažniausiai pakanka vietos vos vienam ar dviems filmams iš Sakartvelo. Todėl vien Sakartvelo kinui dedikuojamas naujas renginys įkvepia unikaliomis galimybėmis pasidalinti naujienomis iš daug talento ir drąsių idėjų turinčios šalies“, – įsitikinęs festivalio programos sudarytojas, Lietuvos kino kritikas bei apžvalgininkas Edvinas Pukšta.

Organizatoriai rašo besidžiaugią vasario 8  dieną, 19 val. galėdami pakviesti Jus į kino festivalio atidarymą „Skalvijos“ kino centre.

Atidarymo filmas: Gondola (2023). Rež: Veit Helmer. 

Po seanso vyks diskusija su kūrybine komanda.

Apie dalyvavimą, maloniai prašoma pranešti iki vasario 7 dienos, 17 val. el. p.: media@ltugeo.com arba tel.: +37067164271

***

Sakartvelo kino festivalis, tai išskirtinė galimybė ne tik susipažinti su šiuolaikiniu kartvelų kino pasauliu, bet ir iš labai arti pamatyti pačią šalį bei patirti jos kultūrą. Lietuvių ir kartvelų draugystės ryšiai dar niekada nebuvo tokie stiprūs  – tai puiki proga pereiti prie familiaresnio ryšio, pradedant tyrinėti specifines kultūrines subtilybes, šiuo atveju – šiuolaikinį kartvelišką kiną“, – įsitikinęs festivalio organizatorius, VšĮ Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasados direktorius Niko Amirgulašvili.

The post Lietuvos kino padangėje – pirmasis kartveliškų filmų festivalis appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva