0

2021 09 15

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai aktyviai domisi Taivano rinka ir siekia didinti prekybą su šia šalimi. Rugsėjo 15 d. Žemės ūkio ministerija, „Litfood“ ir Taivano  užsienio prekybos plėtos taryba nuotoliniu būdu surengė pirmąjį Lietuvos ir Taivano verslininkų susitikimą. „Tikimės, kad šis renginys bus paskata tolesniam verslo bendradarbiavimui, prekybos ryšių stiprinimui“, – sako žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius.

Lietuva dėl Kinijos keliamų kliūčių siekia prekybos srautą nukreipti į labiau nuspėjamas ir ne mažiau perspektyvias rinkas Pietryčių Azijos regione. „Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai yra labai suinteresuoti įsitvirtinti Taivano rinkoje. Ši šalis vis labiau domisi lietuviškais maisto produktais ir jų importo galimybėmis, o mes esame suinteresuoti ilgalaikiu, stabiliu ekonominiu bendradarbiavimu su Taivanu, – teigia viceministras P. Lukševičius. – Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į mūsų eksportuotojų interesus ir poreikius, dės visas pastangas, kad sustiprintų šį bendradarbiavimą“.

Verslui skirtame nuotoliniame renginyje dalyvavo daugiau kaip dvi dešimtys Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų įmonių. Jame pristatytas Lietuvos ekonomikos potencialas, žemės ūkio sektoriaus galimybės, įvyko daugiau kaip pusšimtis susitikimų.

Plečiantis Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimui, planuojama, kad spalio pabaigoje Lietuvoje lankysis didžiausia istorijoje Taivano įmonių ir verslo asociacijų bei kitų organizacijų delegacija. Prekybos ryšių galimybės bus aptartos „gyvai“ surengtame Taivano ir Lietuvos verslo forume.

Skaičiai ir faktai

Taivane gyvena 23,57 mln. žmonių, beveik 80 proc. jų yra įsikūrę miestuose. Ši šalis labai daug maisto produktų importuoja. Daugiausia įsiveža grūdų produktų (12,5 proc.), mėsos produktų (10,4 proc.), alkoholinių gėrimų (8,2 proc.), riešutų ir vaisių (7 proc.).

Lietuvos  žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Taivaną kol kas kuklus. 2020 m. jis siekė apie 5 mln. eurų. Daugiausia buvo eksportuota maisto produktų pusgaminių, pašarų augintiniams, kviečių glitimo, šokolado, alkoholinių gėrimų.

      

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos