0

2021 09 22

Lietuvos oro uostai primena, kad visi keleiviai, prieš kelionę laukiantys skrydžio ir po kelionės patekę į terminalą, turi dėvėti apsaugines veido kaukes. Tokia pati tvarka galioja ir keleivių terminaluose viešintiems lankytojams, artimiesiems, kurie pasitinka keleivius, šiuo atveju išimtis dėl privalomo kaukių dėvėjimo taikoma tik jaunesniems nei šešerių metų amžiaus vaikams.
„Patekimas į Lietuvos oro uostų terminalus jau ilgą laiką nėra kontroliuojamas, tačiau pastebime, kad šiuo metu pasitaiko žmonių, kurie galbūt tiesiog dėl užmaršumo nedėvi apsauginių veido kaukių, tokiais atvejais mūsų darbuotojai turi reaguoti ir priminti apie būtinybę. Reikia suprasti, kad nors ir kai kuriose įstaigose, turint galiojantį Galimybių pasą, kaukių dėvėjimas tapo rekomendacinis, – oro uostuose tvarka nesikeitė ir čia privalome atsižvelgti į tarptautinių aviacijos organizacijų griežtas rekomendacijas, mūsų oro uostų vidines tvarkas dėl kaukių dėvėjimo būtinybės“, – tvirtina Rasa Petraitienė, Lietuvos oro uostų Keleivių patirties skyriaus vadovė.
Europos Sąjungos aviacijos saugos agentūra (EASA) yra patvirtinusi protokolus, kuriais vadovaujasi aviacijos sektoriaus dalyviai – oro bendrovės, oro uostai ir kitos tarnybos. Pagal šios organizacijos numatytas tvarkas kaukių dėvėjimas yra viena svarbiausių saugumo priemonių pandemijos metu, todėl turi likti oro uostuose. Labai panašias griežtas rekomendacijas dėl kaukių dėvėjimo vidinėse patalpose yra patvirtinęs ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).
Saugumo priemonės oro uostuose
Lietuvos oro uostai primena, kad bendrose terminalo erdvėse įrengtos rankų dezinfekavimo stotelės, dažniausiai liečiami paviršiai periodiškai valomi ir dezinfekuojami, patalpos vėdinamos. Informacija apie rekomenduojamas saugaus elgesio priemones yra pateikiama ne tik stenduose, bet ir garsiniais pranešimais bei reklamos ekranuose.
Keleivių buvimo vietose – registracijoje, aviacijos saugumo patikroje, laipinimo vartuose taip pat  įrengti organinio stiklo atitvarai,  paviršiai ir įrenginiai periodiškai valomi. Terminale esantys bagažo vežimėliai ir kita įranga, kuria naudojasi keleiviai, reguliariai dezinfekuojama.
Sėdimų vietų skaičius keleivių terminalų viduje taip pat ribojamas, siekiant išlaikyti atstumus tarp žmonių, – rekomenduojama sėdėti ant kas antros kėdės.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos