0

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį pasveikino Sakartvelo Prezidentę Salomę Zourabichvili ir visus Sakartvelo gyventojus 106-ųjų nepriklausomybės metinių proga. Tai ironija ar cinizmas?

Lietuvos vadovas patikino, jog Lietuva yra viena ištikimiausių Sakartvelo nepriklausomybės, europinės ir euroatlantinės integracijos rėmėjų. „Tvirtai remiame Sakartvelo žmones, kovojančius už europinę savo ir savo vaikų ateitį. Ir toliau jus palaikysime šioje kovoje už demokratiją, įstatymo viršenybę ir žmogaus teises bei pagrindines laisves“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Pasak šalies vadovo, Lietuva palaiko Sakartvelo pastangas sutelkti pilietinę visuomenę šiuo itin sudėtingu laikotarpiu,  kuomet bandoma apgręžti šalį priešinga Europos integracijai kryptimi. „Tvirtai tikiu ir viliuosi, kad žmonių valia nebus ignoruojama ir palaužta. Lietuva būtų pasirengusi visokeriopai padėti Jūsų šaliai įgyvendinti visas reikiamas reformas, kad eurointegracijos procesai vyktų sklandžiai ir sparčiai“, – pabrėžė Prezidentas.

Valstybės vadovas palinkėjo Sakartvelo Prezidentei ir visiems šalies gyventojams vienybės ir nenuilstančio ryžto kovojant už visuomenės trokštamą šalies ateitį – būti Europos dalimi.

***

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina Sakartvelo žmones, šiandien švenčiančius šalies Nepriklausomybės dieną.

Kartvelai šią dieną pasitinka šaliai sudėtingu metu, iškilus pavojui pamatinei tautos suvereniteto teisei ir Sakartvelo europinei ateičiai. „Sakartvelo piliečiai vienareikšmiškai ir negrįžtamai pasirinko europinę ir Euro-Atlantinę šalies ateitį. Lietuva tvirtai remia šį apsisprendimą“, – pabrėžia premjerė. Tuo pačiu, Lietuvos Vyriausybės vadovė ragina Sakartvelo vadovybę įgyvendinti tautos valią, neatsitraukti nuo Sakartvelo konstitucijoje įtvirtinto europinės integracijos tikslo.

„Kartvelų tauta nusipelno klestinčios Europinės ateities – nuoširdžiai jos linkiu Sakartvelui ir jo žmonėms“, – teigia premjerė.

***

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytc-Nielsen Seimo ir savo vardu pasveikino Sakartvelo Parlamentą, jo Pirmininką Šalvą Papuašvilį ir šalies žmones Nepriklausomybės dienos proga.

„Atkūrusi nepriklausomybę Lietuva nuosekliai palaiko Sakartvelo suverenitetą ir teritorijos vientisumą, remia demokratinę šalies plėtrą. Mus vienija istoriniai išbandymai kovojant už savo valstybių laisvę“, – rašė V. Čmilytė-Nielsen.

Kartu Seimo Pirmininkė išreiškė apgailestavimą dėl Parlamento priimto įstatymo „Dėl užsienio įtakos skaidrumo“ ir paramą Sakartvelo žmonėms, ginantiems teisę laisvai reikšti savo pilietinę poziciją ir šalies europinę ateitį.

Be to, atkreipė dėmesį, kad šiais metais minimas Lietuvos ir Sakartvelo diplomatinių santykių trisdešimtmetis.

***

Galima prisiminti ir kitus dalykus. Po Valdo Adamkaus atkeliavusi politinin Olimpan Dalia Grybauskaitė sako, kad nereikia draugauti su posovietiniais ubagais, geriau tapti turtingais, auksiniais skandinavais. Susitikimo su M. Saakašviliu vengiama net tarptautiniuose renginiuose. Aišku, lengviau nereiškia, kad efektyviau, buvo demokratiškiau elgtis su Rusijos kohorta, kai jau esi NATO bei ES. Bent jau narsiau atrodai. O dabar … sveikame parduotus draugus. Turim naujus juk. Taivanas, pvz. Neblogai, bei ir jie vargi bus tokie patikliukai.

The post Lietuvos vadovai pasveikino Sakartvelą nepriklausomybės metinių proga appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva