0

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį pasveikino Liuksemburgo Didįjį Hercogą Henrį ir visus Liuksemburgo žmones nacionalinės šventės ir oficialios Didžiojo Hercogo gimimo dienos proga.

Pasak šalies vadovo, Lietuvą ir Liuksemburgą sieja artimi ir draugiški dvišaliai ryšiai bei konstruktyvus bendradarbiavimas Europos Sąjungoje ir kitais tarptautiniais formatais. „Vertinu mūsų šalių bendrą darbą kuriant stiprią, konkurencingą ir demokratišką Europą. Džiaugiuosi tuo, kad randame vis naujų būdų plėtoti mūsų valstybių partnerystę, bei esu tikras, kad tokių galimybių turime dar daug, ypač politikos, ekonomikos, atsinaujinančios energetikos ir kultūros srityse“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Valstybės vadovas taip pat akcentavo tvirtą šalių bendradarbiavimą Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Prezidento teigimu, Liuksemburgas yra svarbus Lietuvos sąjungininkas –  šalies indėlis į Baltijos regiono ir viso rytinio flango saugumą yra labai reikšmingas.

„Labai svarbu tai, kad vienodai suvokiame Europai, o ir visam pasauliui kylančias saugumo grėsmes, ypač Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą. Tikiu, kad nepailsdami ieškosime naujų būdų teikti visą reikalingą paramą Ukrainai iki pat jos pergalės“, – teigė Prezidentas.

Nacionalinės šventės proga Lietuvos vadovas Liuksemburgo Karališkajai šeimai ir visiems šalies gyventojams palinkėjo visapusiškos gerovės, stiprybės ir sėkmės toliau užtikrinant savo šalies klestėjimą.

***

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasveikino Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Deputatų Rūmus nacionalinės šventės proga.

Parlamento vadovui Klodui Viseleriui (Claude Wiseler) siųstame sveikinime Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad Lietuva labai vertina abiejų šalių bendradarbiavimą svarbiais Europos Sąjungos ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos klausimais, parlamentų narių keitimąsi nuomonėmis ir gerus parlamentinius ryšius.

„Tikiu, kad Lietuvos ir Liuksemburgo parlamentai rodys politinę lyderystę visuomenėje stiprinant bendras Europos demokratijos vertybes, sprendžiant nūdienos iššūkius ir toliau kuriant savo šalių gerovę“, – rašė Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

The post Lietuvos vadovai sveikina Liuksemburgą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis