0

Kovo 15 diena yra įtraukta į Lietuvos atmintinų dienų sąrašą kaip Lietuvos žydų gelbėtojų diena. Minėdami šią dieną Žydų kultūros ir informacijos centre Vilniuje, Mėsinių g. 3, siūlome susipažinti su Yad Vashem institucijos Izraelyje sukurta paroda apie žydų gelbėtojus skirtingose valstybėse.

Taip pat mokyklų mokiniams pasiūlysime trumpą pokalbį-diskusiją apie žydų gelbėtojus, jaunesniems mokiniams – spalvų pagalba pažinti žydų gelbėtojų dienai sukurtą ženklą. Tuo pačiu metu informacinio centro rūsyje rodysime nedidelius laidos „Menora“ siužetus apie Lietuvos žydų gelbėtojus, gelbėjusius žydus Antrojo Pasaulinio karo metu. Kartu mokiniai galės susipažinti su „Malinos“ (slėptuvės gete) ekspozicija.

Mokiniai, apsilankę Žydų kultūros ir informacijos centre, bus pakviesti užklijuoti po vieną Lietuvos žydų gelbėtojo vardą ant centro langų. Specialiai minėjimui išspausdinti 924 lipdukai su kiekvieno Lietuvos žydų gelbėtojo, įtraukto į Izraelio Holokausto muziejaus Yad Vashem Pasaulio teisuolių sąrašą, vardu.

Renginį organizuoja: Žydų kultūros ir informacijos centras, Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Vilniaus miesto savivaldybė.

Dėkojame Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenei už galimybę eksponuoti Holokausto muziejaus Yad Vashem parengtą parodą “Pasaulio tautų teisuoliai”.

The post Lietuvos žydų gelbėtojų dienos minėjimas Žydų kultūros ir informacijos centre appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva