0

2021 08 17

Lietuvą pasiekė humanitarinės pagalbos siunta iš Liuksemburgo, taip pat atvyko dar viena dalis paramos iš Slovakijos ir Norvegijos. Į Pasieniečių mokyklą buvo pristatyti miegmaišiai, čiužiniai, lovos, stalai, kėdės, higienos rinkiniai, maisto daviniai.

„Humanitarinė pagalba iš mūsų partnerių padeda mums užtikrinti geresnes apgyvendinimo sąlygas į Lietuvą atvykusiems migrantams. Šiuo metu siekiama įrengti stovyklavietes, kuriose migrantai galėtų laukti, kol bus išnagrinėti jų prieglobsčio prašymai ar kol jie apsispręs dėl savanoriško grįžimo į savo šalis. Dėkoju visoms valstybėms, kurios išreiškia solidarumą Lietuvai šiuo sudėtingu laikotarpiu“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmoji Slovakijos humanitarinės pagalbos siunta buvo  pristatyta rugpjūčio pradžioje, iš Norvegijos pirmoji dalis atvyko praėjusį penktadienį.

Lietuvai humanitarinę pagalbą jau atsiuntė 15 Europos Sąjungos valstybių narių: Austrija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Kroatija, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija, Slovėnija, Slovakija, Suomija, Švedija,  o taip pat Norvegija.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4 124 migrantai.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos