0

Siekiant stiprinti Europos Sąjungos šalių atsparumą išorės grėsmėms bei parengtumą nenumatytų situacijų valdymui, Lietuvoje lankėsi Europos Sąjungos patariamosios misijos masinio gyventojų evakavimo klausimais atstovai. Vizito metu svečiai aplankė ir LTG Kauno intermodalinį terminalą, susipažino su LTG parengtumu užtikrinti žmonių ir prekių judėjimą ekstremaliais atvejais.

ES misijos metu, vadovaujantis visų pavojų požiūriu (angl. all-hazard approach), siekiama įvertinti masinio evakavimo procedūras Baltijos valstybėse, regioninį bendradarbiavimą ir planavimą Baltijos regione, gyventojų parengimą evakavimui ir Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmo vaidmenį ir paramą masinio evakavimo srityje.

„Siekiame, kad šalies geležinkelių infrastruktūra būtų kuo patogesnė bei teiktų kuo didesnę naudą šaliai – tiek vežant krovinius ir keleivius bei didinant karinį mobilumą šalyje, tiek būtų svarbiu elementu, užtikrinant sklandžią gyventojų evakuaciją nelaimės atveju. Įgyvendindami šiuos tikslus, vystome ne vieną projektą – nuo infrastruktūros modernizavimo iki reikiamų žinių ir kompetencijų stiprinimo“, – sako LTG grupės verslo atsparumo vadovas Gediminas Šečkus.

Kauno intermodaliniame terminale misijos atstovams pristatyta terminalo veikla, numatoma plėtra ir pajėgumai. Taip pat pristatytas dvigubos paskirties infrastruktūros įrengimo projektas, kurį įgyvendinus nauja infrastruktūra galėtų būti pritaikoma ir masinio gyventojų evakavimo metu.  LTG atstovai taip pat pristatė įmonių grupės krizinių situacijų valdymo principus, vykusias pratybas bei jų metu išmoktas pamokas, esamus LTG pajėgumus (riedmenų parką, geležinkelių linijų pralaidumus ir pan.).

Šiuo metu Kaune taip pat projektuojama nauja dvigubos paskirties karinės ir civilinės krovos aikštelė bei 1435 mm vėžės keliai. Kaunas šiuo metu yra labiausiai į šiaurę nutolęs taškas Baltijos šalyse, prijungtas prie europinės vėžės geležinkelio. Šiaurės jūros–Baltijos koridoriumi gabenami kroviniai apima ir NATO šalių karinius, gyvybiškai svarbius krovinius bendram NATO pajėgų saugumui ir mokymams.

Įrengus dvigubos paskirties karinės ir civilinės krovos aikštelę Kaune bei išplėtus krovos aikštelės prieigose esančio Palemono kelyno pajėgumus, įrengus papildomus geležinkelio kelius bei pailginus esamus 1435 mm kelius, riedmenys krovos aikštelę galės pasiekti ir standartine, ir plačiąja vėže, atlikti reikalingus vagonų sąstatų manevravimus, o tai prisidės prie sklandaus krovos procesų įgyvendinimo.

LTG.lt info. ir nuotr.

The post LTG giriasi pasirengusi visiems pavojaus ir jungiasi prie ES misijos appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva