0

2021 09 30

Susisiekimo ministras Marius Skuodis, ketvirtadienį susitikęs su bendrosios Baltijos šalių įmonės „RB Rail AS“ valdyba, pabrėžė, kad planas nutiesti „Rail Balticos“ geležinkelį Lietuvoje iki 2026 m. pabaigos daugiausia priklauso nuo „RB Rail AS“ veiksmų ir pastangų. Pasak ministro, kad būtų pasiektas šis tikslas, įmonė dar šiemet turi užbaigti atkarpos Kaunas–Ramygala projektavimo darbus, kurie būtini norint pradėti rangos darbų pirkimus visoje šioje atkarpoje.
„Europinės vėžės geležinkelio „Rail Balticos“ projektui įgyvendinti skiriame išskirtinį dėmesį. Tai ne tik gyvybiškai svarbu regiono ekonominei plėtrai ir gyventojų patogumui – kartu tai yra mūsų šalies geležinkelio vartai į Europą. „Rail Balticos“ projektas Lietuvoje pasiekęs brandą, galime tęsti tolesnius plėtros darbus Latvijos sienos link, tačiau projektavimo darbai, už kuriuos atsako „RB Rail AS“, vėluoja. Laiku užbaigta geležinkelio atkarpos nuo Kauno iki Ramygalos projektavimo stadija leis dar šiemet pradėti statybos darbus“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.
Parengiamieji darbai  „Rail Baltica“ linijos statyboms  link Lietuvos–Latvijos valstybių sienos baigti. Šiame ruože jau baigtos žemės paėmimo procedūros, o iš 169 kilometrų iki Latvijos paskelbtos viešųjų pirkimų procedūros rangos darbams dėl 65 km „Rail Baltica“ geležinkelio linijos. Paraleliai inicijuojamas elektrifikavimo ir regioninių stočių bei Panevėžio mazgo plėtros specialiųjų planų rengimas.
Planuojama, kad projektuojamame Kaunas–Ramygala ruože bus įrengti 7 viadukai, 11 geležinkelio viadukų, 4 geležinkelio tiltai ir 3 ekotuneliai. Taip pat šiame ruože numatoma sukonstruoti vieną iš įspūdingiausių inžinerijos objektų visoje Baltijos šalis jungsiančioje vėžėje – net 1510 metrų ilgio geležinkelio tiltą per Neries upę.
Susitikime taip pat pažymėta, kad pakankamas finansavimas tinkamu laiku išlieka esminė sąlyga tolesniam „Rail Balticos“ projekto įgyvendinimui pagal numatytus terminus. Ministro teigimu, pastaruoju metu brangstant statybinėms medžiagoms ir darbams projekto kaina yra perskaičiuojama. Projekto kaštų ir naudos analizė bus atnaujinta 2023 m. 
„Rail Baltica“ – didžiausias geležinkelio infrastruktūros projektas Baltijos šalių istorijoje, kurį įgyvendinant per visą „Rail Balticos“ trasą bus nutiesta elektrifikuota europinės vėžės dvikelė geležinkelio linija, eisianti nuo Varšuvos per Kauną ir Rygą iki Talino. Bendras „Rail Balticos“ geležinkelio linijos ilgis Baltijos šalyse siekia 870 km: Lietuvoje – 392 km, Latvijoje – 265 km, Estijoje – 213 km.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos