0

Dalinkitės

Kazys Maksvytis pasirinko galutinę Lietuvos krepšinio rinktinės sudėtį artėjančiam Europos čempionatui.

Rinktinės trenerių štabas po šeštadienio rungtynių su Juodkalnija atsisveikino su paskutiniu kandidatu Gyčiu Masiuliu. Jį dvyliktuke pakeitė po smulkios traumos atsigavęs Eigirdas Žukauskas.

„Padėkojome Gyčiui Masiuliui, – kalbą pradėjo K. Maksvytis. – Ilgai svarstėme, bet nusprendėme, kad turime vežtis tuos žaidėjus, kurie per visą pasiruošimą žaidė stabiliau ir kurie labiau nusipelnė to.

Šiuo atveju Mindaugas Kuzminskas įsiliejo labai gerai po traumos. Martynas Echodas per visą pasiruošimo ciklą įrodinėjo, kad gali žaisti kietai ir dar pridėti. Tas pats Eigirdas, nežiūrint į šiandienos rungtynes, pasirengimo cikle atrodė geriau. Labai gaila, visi trylika yra verti, bet reikėjo pasirinkti kažką.“

Galutinis dvyliktukas

Gynėjai: Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius, Kristupas Žemaitis, Marius Grigonis, Rokas Giedraitis.
Puolėjai: Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Mindaugas Kuzminskas, Eigirdas Žukauskas.
Centrai: Jonas Valančiūnas (kapitonas), Domantas Sabonis, Martynas Echodas.

Lietuva pasiruošimą Europos čempionatui užbaigė pergalingai, Kaune atrankos į 2023 m. pasaulio čempionatą mače 90:73 įveikdama Juodkalniją.

G. Masiulis žaidė šešiuose kontroliniuose susitikimuose, per kuriuos vidutiniškai žaidė po 14 minučių, pelnė po 2,7 taško ir atkovojo po 2,7 kamuolio. Vilniaus „Ryto“ naujokas taip pat dalyvavo rinktinės stovykloje vasaros pradžioje.

K. Maksvyčio auklėtiniai iki Senojo žemyno krepšinio turnyro laimėjo septynerias kontrolines rungtynes ir du oficialius kvalifikacijos susitikimus su Vengrija ir Juodkalnija.

Lietuviai kitos savaitės pradžioje vyks į Kelną, kur ketvirtadienį stos į Europos čempionato pirmąjį susitikimą su Slovėnija.

Šeštadienį laukia rungtynės su Prancūzija, sekmadienį – su šeimininke Vokietija. Rugsėjo 6 dieną – mačas su Vengrija, o rugsėjo 7 d. – su Bosnija ir Hercegovina.

basketnews.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva