0
Dalinkitės

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį artėjančios Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo 48 mamas ir globėjas.

Kaip pranešė Prezidentūra, prezidentas valstybės apdovanojimus už nuopelnus motinystei ir globai, už atsakingumą, pasiaukojimą bei įkvepiantį pavyzdį bendruomenei ir visiems Lietuvos žmonėms įteikė 40 mamų ir aštuonioms globėjoms iš visos Lietuvos.

„Mama – pirmasis žmogus, kuris palydi naują gyvybę į pasaulį, prisiima atsakomybę už ją, lydi sudėtingame gyvenimo kelyje. Išgyvena dėl klaidų ir pamoko jų nekartoti, padeda rasti sprendimus net sudėtingiausiose situacijose, džiaugiasi tiek kukliomis, tiek didelėmis pergalėmis. Jūs esate svarbiausių principų ir vertybių sergėtojos“, – sveikindamas mamas ir globėjas sakė šalies vadovas.

Prezidentūra anksčiau pranešė, jog daugiausiai – 15 – vaikų iš penktadienį apdovanotų mamų išaugino Jadvyga Paškauskienė iš Ukmergės rajono. Vyriausia apdovanojama motina yra sulaukusi 97-erių šešis vaikus išauginusi Ona Liesienė iš Trakų rajono, Lentvario. Ji taip pat yra Lietuvos kariuomenės veteranų, Lietuvos valstybės švenčių eitynių organizatorė.

Jauniausia apdovanota mama yra 44 metų Regina Dubicka iš Vilniaus rajono, turinti penkis vaikus. Prezidentūros pranešime nurodoma, kad ji yra baigusi Vilniaus universiteto Matematikos fakultetą, yra matematikos ir informacinių technologijų pedagogė.

Prezidentūros pranešime minimi ir kiti pozityvios motinystės pavyzdžiai: penkis vaikus turinti Rasa Breidokienė iš Švenčionių rajono – aktyvi visuomenininkė, puoselėjant tautinio amato, juostų pynimo išsaugojimą.

Iš šešių Rimos Kondratavičienės vaikų penki lankė J. Čiurlionytės menų mokyklą ir grojo muzikos instrumentais. Prezidentūra taip pat pažymi, kad šeima dirba 240 ha žemės, ūkininkauja pagal ekologinio ūkio standartus.

Klaipėdos rajone gyvenanti Carin Susanna Karosas apdovanota kaip žmonių, turinčių Dauno sindromą, ir jų globėjų asociacijos lektorė. Pasak Prezidentūros, ji daug savanoriauja, siekia pokyčių dėl požiūrio į žmones, turinčius Dauno sindromą, gilina žinias, kaip medikai turėtų pranešti žinią tėvams dėl jų vaikeliui nustatyto Dauno sindromo.

Taip pat apdovanotos mamos, kurios užaugino ne tik savo vaikus, bet ir į šeimą priėmė globotinių.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva