0

2021 09 03

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska susitikime su Įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovais sulaukė pritarimo iniciatyvai reformuoti bausmių vykdymo sistemą, aptarė pertvarkos koncepcijos įgyvendinimą. Didelis dėmesys skirtas toms priemonėms, kurios padėtų užtikrinti efektyvesnį nuteistųjų sveikatingumo procesų bei aprūpinimo sveikatinimo priemonėmis įgyvendinimą. 

Teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos teigimu, siekiant spręsti įsisenėjusias, tris dešimtmečius ignoruotas bausmių vykdymo sistemos problemas, svarbus atviras dialogas su socialiniais partneriais, todėl šiandieninis susitikimas su profesinės sąjungos atstovais atveria galimybes taiklių ir skaidrių sprendimų paieškai. 

Susitikime akcentuota, kad Įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinė sąjunga “Solidarumas” pritaria Teisingumo ministerijos iniciatyvai reformuoti bausmių vykdymo sistemą, kadangi svarbu sukurti vakarietiško tipo bausmių atlikimo sistemos koncepciją, kurioje dėmesys darbuotojui ir nuteistajam taptų pagrindiniu veiksniu, o procesų centralizavimas bei standartizavimas leistų užtikrinti skaidrumą ir administracinį efektyvumą visuose sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo etapuose. 

Pasak profesinės sąjungos pirmininkės Vitos Subačiutės, problemas reikia spręsti šiandien, kadangi yra susiduriama su daugybe iššūkių nuteistųjų sveikatos priežiūros srityje, taip pat pasigendama kompleksinių, standartizuotų procesų, padėsiančių įgyvendinti nuteistųjų sveikatos priežiūros priemonių veiksmingumą. 

Diskusijose siekta rasti sprendimus, kaip efektyvinti procesus, užkardyti psichotropinių medžiagų naudojimą, racionalizuoti medikamentinį ir sveikatos priežiūros priemonių taikymą, standartizuoti procesus, įgyvendinti struktūrinius pokyčius. 

Esame atviri dialogui, diskusijoje su profesine sąjunga ne tik išsigryninome problemas bei pasiūlymus, bet ir sutarėme konkretų tolesnį jų įgyvendinimo priemonių planą, todėl socialinio partnerio siūlymus jau netrukus sieksime įgyvendinti. Ypatingą dėmesį skirsime procesų, leidžiančių veiksmingai ir savalaikiai aprūpinti nuteistuosius medikamentinėmis bei sveikatinimo priemonėmis, įgyvendinimui, medicininių paslaugų plėtrai bei standartizavimui, aptarnavimo paslaugų kokybei, kaštų racionalizavimui bei skaidrumo užtikrinimui“, – akcentavo E. Dobrovolska. 

Teisingumo ministerija praėjusį mėnesį pristatė Bausmių vykdymo sistemos koncepciją ir šiuo metu laukia socialinių partnerių siūlymų bei pastabų. Taip pat šią pertvarką numatoma pristatyti ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete bei Antikorupcijos komisijoje.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos