0

Tobulėjančios technologijos neaplenkia ir sveikatos priežiūros srities. Klinikos „VibraMedica“ gydytoja Miglė Lenkšaitė bei vadovė Renata Šeržentienė pasakoja, kodėl simptominis ligos gydymas šiuolaikiniam žmogui nebėra toks tinkamas. Jos taip pat dalinasi patarimais, kaip galima greičiau ir efektyviau diagnozuoti įvairias ligas, o kai kurių – net visiškai išvengti!

Ankstyva diagnostika – gydymo sėkmės garantas

Klinikos vadovė pasakoja, kad nemaža dalis lietuvių į medikus kreipiasi tik tada, kai jau nebegali pakęsti skausmo – „Deja, mūsų kultūroje prevenciniai tyrimai nėra labai mėgiami ir populiarūs. Ir visai be reikalo. Skausmas yra tik indikatorius, kad kažkas organizme negerai. Jį ignoruodami pacientai dažnai tik pablogina situaciją, atsiradę uždegiminiai procesai sustiprėja, įsisenėja ir būklė vis sparčiau blogėja. Pacientų norą tirtis dar labiau mažina faktas, kad dažnu atveju yra nustatoma liga, bet ne jos priežastis. Todėl net po gydymo kai kurios ligos yra linkusios atsinaujinti, jei nepašalinamos jas sukėlusios priežastys.

Džiugu yra tai, kad gyvename laikais, kuomet pacientams yra prieinami ir modernūs diagnostiniai tyrimų metodai. Pavyzdžiui, galima pasinaudoti inovatyvia kompiuterine sveikatos vertinimo sistema. Ji suteikia galimybę atlikti viso žmogaus organizmo biorezonansinį skenavimą ir įvertinti sveikatos problemas bei jų atsiradimo priežastis. Šio tyrimo veikimas labai paprastas. Kiekviena sveika ląstelė turi individualų, harmoningą virpesių dažnį. Ląstelei sergant ar veikiant ją bet kuria žalojančia, kenksminga medžiaga, vykstant uždegiminiam procesui, jos dažnis pakinta. Jeigu tyrimo metu nėra patologijos, formuojasi vieno tipo signalas, jeigu ji yra, susiformuoja kito tipo signalas ir įvyksta rezonansas, kuris aptinkamas specialiais jutikliais ir perduodamas kompiuterinei sistemai. Tai padeda nustatyti organizme pakitusius procesus, jų aktyvumą bei kuria kryptimi jie toliau vystysis – ūmia ar lėtine forma. Gavus rezultatus galima parengti tinkamiausią sveikatinimo planą ir net užkirsti kelią kai kurių ligų atsiradimui.“

Dažniausiai pasitaikanti klaida, trukdanti pradėti sėkmingą gydymą

Klinikos „VibraMedica“ gydytoja Miglė Lenkšaitė sako, kad yra neveiksminga gydyti tik vieną organą ar vieną kūno dalį – „Niekada nereikia pamiršti, kad žmogaus organizmas yra darni visuma. Tai galima būtų palyginti su simfoniniu orkestru. Jei vienu instrumentu grojantis muzikantas nepataiko į natą – griūva viso orkestro atliekamas kūrinys. Lygiai tas pats vyksta ir su žmogaus organizmu. Skausmas ar negalavimas vienoje vietoje, nereiškia, kad ten ir yra problema. Tai gali būti kito, didesnio susirgimo simptomas. Todėl žmogaus kūną visada turime vertinti kaip nedalomą visumą.

 „Niekada nereikia pamiršti, kad žmogaus organizmas yra darni visuma“

Modernios diagnostikos dėka galima nustatyti ligas, pakitimus dar anksčiau, nei pasireiškia fiziniai simptomai. Netinkamai funkcionuojanti viena organizmo vieta ilgainiui apsunkina ir trikdo kitų sistemų veiklą. Tad kuo greičiau randamos ir pašalinamos priežastys, tuo mažesnė tikimybė išsivystyti sunkioms, lėtinėms ligoms.“

Vaistai – ne vienintelė išeitis

Gydytoja primena, kad pacientai neturėtų skubėti griebtis tablečių – „Žinoma džiugu, kad medicina išsivysčiusi tiek, jog gali pasiūlyti vaistus nuo daugybės sunkių ligų. Vaistai privalo būti vartojami tada, kada iš tikrųjų jų reikia. Tačiau tikrai nemažai problemų galima išspręsti ne medikamentų pagalba, bet atstatant natūralią visų organų sistemų veiklą ir bendrą organizmo būklę. Pavyzdžiui, tikrai visiems žinomas faktas, kad nugaros ar galūnių skausmams malšinti labai padeda gydomosios mankštos, masažai, fizioterapija. Dažnai pasitaiko, kad skausmai tokiose vietose atsiranda dėl raumenų įtampos. Todėl nebūtina gerti nuskausminamųjų ar kitų vaistų – pakanka atstatyti raumenų balansą ir skausmo kaip nebūta!

Turbūt sunku patikėti, tačiau tikrai kai kuriuos negalavimus galima pašalinti tiesiog nuraminus emocinę būklę. Šiuolaikinis žmogus gyvena didelio streso ir skubos aplinkoje, o tai tikrai daro neigiamą įtaką ir fiziniam kūnui. Klinikoje jau ne kartą įsitikinome, kad centrinės nervų sistemos veiklos optimizavimo treniruotės tikrai padeda pacientams pasiekti akivaizdžių pokyčių. Ypač tai aktualu vaikams, kurie susiduria su aktyvumo ir dėmesio sutrikimais arba turi sunkumų įsisavinant naują informaciją. Savo pacientams visada rekomenduoju rinktis ne lengviausią, o kūnui naudingiausią gydymo ir sveikatinimo būdą.“

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Įmonės