0

2021 08 27

Vidaus reikalų ministerija, ieškodama sprendimo, kur šaltuoju metų laikotarpiu perkelti  migrantus iš vasarinės Rūdninkų stovyklavietės, įvertino kelias dešimtis tuščių nenaudojamų Turto banko apskaitoje esančių statinių. Tačiau nė vienas jų nėra pritaikytas tokio didelio žmonių skaičiaus savarankiškam gyvenimui, o jų infrastruktūra nėra tinkama saugumui užtikrinti. Todėl, suderinus su Teisingumo ministerija, nuspręsta, kad migrantai bus perkelti į uždarymui ruošiamus Kybartų pataisos namus, kurie yra netoli pasienio, bet atokiau nuo gyvenvietės.

Apie šį sprendimą informuotas Vilkaviškio rajono savivaldybės meras. Patalpas įvertino ir „Raudonojo Kryžiaus“ ekspertai.

„Atšalus orams bei artėjant žiemos sezonui, gelbstint žmones nuo šalčio ir peršalimo ligų – reikalingi greiti sprendimai. Juos radome – pirmiausia bus pasirūpinta Rūdninkų stovyklavietėje įkurdintais migrantais, nes čia sąlygos bene prasčiausios iš visų Lietuvoje įkurtų laikinų migrantų centrų. Taip pat šilčiau apgyvendinsime ir vaikus bei moteris. Šaltuoju metų laiku užtikrinsime tinkamas apgyvendinimo sąlygas  neteisėtai valstybės sieną kirtusiems užsieniečiams iki to laiko, kol bus išnagrinėti jų prašymai dėl prieglobsčio“, – sako vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev.  

Migrantų apgyvendinimo poreikiams užtikrinti Kybartai turi išvystytą infrastruktūrą – pataisos namų teritorijoje yra šildymo sistema, elektra, interneto ryšys, tiekiamas vanduo ir karštas maistas, veikia medicinos punktas.

Kybartų pataisos namuose įrengtos ir laisvalaikiui skirtos patalpos – biblioteka, amatų centras, treniruoklių salė, atviroje pataisos namų teritorijoje sportuoti galima futbolo stadione ir krepšinio aikštelėse.

Pagal Teisingumo ministerijos bausmių vykdymo sistemos pertvarką dalis įstaigų, netinkamų penitencinei veiklai, tarp jų ir Kybartų pataisos namai, buvo numatyti atiduoti Turto bankui t.y. valstybės poreikiams. Ten gyvenantys nuteistieji, kaip ir planuota, bus perkelti į artimiausias pataisos įstaigas, kuriose yra pakankamai laisvų vietų bausmei atlikti. Kalėjimų departamentas užtikrins visų dirbančių pareigūnų darbo vietų išsaugojimą, atliepiant poreikius ir lūkesčius

Migrantams persikėlus į Kybartuose esančius pastatus nebus taikomas įkalinimo įstaigų režimas – jų apgyvendinimas, apsauga bus vykdoma pagal užsieniečių teisinės padėties įstatymo nuostatas.

Žmonių apgyvendinimui skirtų patalpų Kybartuose atlaisvinimas vyks pagal bendrai – Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijų – patvirtintą veiksmų planą. Tuo pačiu metu, iškėlus migrantus iš Rūdininkų, stovyklavietėje bus statomi moduliniai nameliai –  stovyklavietė Rūdninkuose bus pertvarkyta.

Primename, kad Medininkuose, Pasieniečių mokyklos teritorijoje taip pat  šiuo metu intensyviai kuriama visa migrantams apgyvendinti reikalinga infrastruktūra. Dalis migrantų iš pasienio užkardų ir kitų laikino apgyvendinimo vietų jau yra perkelti iš palapinių į modulinius namelius Medininkuose.

Medininkų stovyklavietėje šiuo metu apgyvendinta 350 migrantų – daugiausiai asmenys iš labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių. Moduliniuose nameliuose gali gyventi šeimos iki 4 asmenų – kiekviename namelyje įrengtas šildymas, yra visos buičiai ir higienai reikalingos priemonės.  

Ruklos pabėgėlių centre taip pat įrengtuose moduliniuose nameliuose gyvena 219 užsieniečių. Padvarionių užkardoje, Austrijai suteikus paramą, pastatyta 50 modulinių namelių. 

Tikimasi, kad per rugsėjo mėnesį visi migrantai iš pasienio užkardų ir kitų laikino apgyvendinimo vietų bus perkelti į modulinius namelius, užtikrinant jiems visas būtinas buities ir higienos sąlygas.

Socialiai pažeidžiamiausių žmonių apgyvendinimo klausimai derinami su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos