0

Rūdninkų poligone įkurtoje neteisėtų migrantų stovykloje apgyvendinta per 800 iš Baltarusijos migrantų. Jų apsauga tapo nemenku iššūkiu Lietuvos pareigūnams, kurių tarnyba iki šiol atrodė visai kitaip, rašoma Kalėjimų departamento pranešime.

Padėti saugoti pabėgėlių stovyklas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams ėmėsi ir savanoriai pareigūnai iš Kalėjimų departamento pataisos įstaigų. Laisvu nuo darbo metu, atidirbę savo pamainas įkalinimo įstaigose, pataisos pareigūnai kasdien važiuoja į Rūdninkų poligono stovyklą. Čia savanoriauja kelios dešimtys laisvės atėmimo įstaigų darbuotojų ir vis dar prisijungia naujų.

„Bendradarbiavimas ir tarpusavio pagalba šiuo valstybei sunkiu laikotarpiu yra itin svarbu. Noriu padėkoti mūsų pareigūnams, kurie sutiko savo laisvą nuo darbo laiką iškeisti į tarnybą ir pagalbą mūsų nuolatiniams partneriams – Viešojo saugumo tarnybai, Rūdninkų poligone saugant neteisėtų migrantų stovyklą ir padedant užtikrinti viešą tvarką“, – sakė Rūdninkų poligone savanoriaujančius pataisos pareigūnus aplankęs Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Savanoriai pataisos pareigūnai pasakoja, kad darbas saugant stovyklavietės perimetrą jiems nėra sudėtingas ar sunkus, palyginus su darbu įkalinimo įstaigose. Kaip sako pareigūnai, kai kurie pabėgėliai labai mandagūs ir kultūringi – rytą atsikėlę sveikinasi su jais, vakare palinki labos nakties.

Dabar didžiausias iššūkis atvykėliams iš šiltų kraštų – atvėsę vasaros orai. Nuo šalčio jie ginasi rengdamiesi, kas turi, šiltomis striukėmis, šalikais, kepurėmis, apsimuturiuodami antklodėmis ir nelįsdami lauk iš palapinių.

Migrantus saugantys pareigūnai dabar pastebi bene didžiausią migrantų gyvenimo pabėgėlių stovyklose problemą – nesuderinamumą ir trintį tarp jų pačių. Skirtingų šalių, kultūrų ir tikėjimo atvykėliai Rūdininkuose pasidalijo į dvi grupes – pabėgėlius iš Afrikos ir iš Azijos šalių. Daugumą sudaro pastarieji.

Pareigūnai pastebi, kad jie stovykloje vieni iš kitų mokosi ir kitų dalykų, pavyzdžiui, anglų kalbos. Pabėgėlių stovykloje buvo bandymų ir ardyti tvorą, lįsti pro ją lauk. Tačiau dabar stovyklavietę juosia dviguba segmento tvora, o pareigūnų postai išdėstyti visu perimetru.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva