0

2021 09 08

Migrantų stovyklose jau dirba mobiliųjų komandų specialistai

Migrantų apgyvendinimo vietose, kurių šiuo metu yra virš 30, jau organizuojama socialinė pagalba pažeidžiamiems migrantams – nėščioms moterims, vaikams, nelydimiems nepilnamečiams, neįgaliesiems. 

„Mobiliųjų komandų specialistai su labiausiai pažeidžiamais migrantais šiandien dirba Varėnos rajone, Vydenių mokykloje, rytoj – Druskininkų savivaldybėje, Lipliūnų kaime, penktadienį – Vilniaus rajone Pasieniečių mokykloje. Tikimės, kad iki spalio jau dirbs penkios mobilios komandos, 16 specialistų, kurie periodiškai lankys visas migrantų apgyvendinimo vietas“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
 
Ką daro mobiliosios specialistų komandos?

Pas migrantus atvykę specialistai pirmiausia identifikuoja būtinuosius ir specialiuosius žmonių poreikius, įvertina emocinę būseną, gydytojo poreikį, esant kritinei situacijai konsultuoja psichologai. Taip pat stovyklų gyventojai informuojami apie galimybes grįžti į savo gimtąją šalį ar gauti reikiamas paslaugas. O kol gyvena stovykloje, ugdomi migrantų socialiniai įgūdžiai, pavyzdžiui, nėščiosioms padedama pasiruošti motinystei. 

SVARBU. Jau ruošiamas tarpinstitucinio bendradarbiavimo žemėlapis, kuris padės užtikrinti savalaikę pagalbą ir pagrindinių paslaugų suteikimą migrantams. 
 
Bus nustatyti terminai, per kiek laiko turi būti suteikta humanitarinė pagalba, kaupiamas rezervas pirminės humanitarinės pagalbos poreikiams atliepti: higienos priemonės, maisto paketai, drabužiai, spec. priemonės. 
 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos