0

Pirmadienį, rugpjūčio 23-iąją, minimos Ribentropo-Molotovo pakto ir Baltijos kelio metinės. Palangoje ir Šventojoje ta proga sukurta trijų Baltijos valstybių vėliavų instaliacija. Pavakarę palangiškiai ir kurorto svečiai susikibo rankomis atkartodami istorinę akimirką.

1989-ųjų rugpjūčio 23-ąją, minint Molotovo-Ribentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų pasirašymo 50-ąsias metines, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, Estijos ir Latvijos liaudies frontai suorganizavo 620 kilometrų ilgio gyvąją grandinę. Nuo Vilniaus iki Talino rankomis susikibę 2 milijonai žmonių išreiškė laisvės siekį ir norą išsivaduoti iš sovietų okupacijos.

Minint 32-ąsias Baltijos kelio metines, daugelyje Lietuvos miestų vyko renginiai, kuriuose buvo prisimintas neprievartinio pasipriešinimo kelias kovoje už Nepriklausomybę.

Istorinį įvykį pirmadienio vakarą atkūrę pajūrio gyventojai ir svečiai. 19 valandą Palanga ir Šventoji kvietė gyventojus ir svečius susikibti rankomis į gyvą žmonių grandinę, pasipuošus trijų Baltijos šalių atributika ar kardeliu – šios datos simboliu tapusia gėle.

Kauniečiai prisiminti Baltijos kelią buvo kviwečiami Vienybės aikštėje.

Prieš metus Lietuvos gyventojai stojo į Laisvės kelią, taip palaikydami permainų siekiančią Baltarusiją.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva