0

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė komercijos atašė JAV ir Vokietijoje konkursus. Šiose šalyse jau dirba po vieną Lietuvos atstovą.

Ministerijos teigimu, Lietuvai būtina stiprinti ekonominius santykius visame pasaulyje, svarbu diversifikuoti eksporto rinkas.

„Pradėjus dirbti naujiems atašė, JAV ir Vokietijoje turėsime jau po du atstovus, todėl būsime labiau matomi ir aktyviau skatinsime aukštos pridėtinės vertės prekių ir paslaugų eksportą bei pritrauksime investicijų“, – pranešime sako ministrė Aušrinė Armonaitė.

Naujieji komercijos atašė dirbs Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke ir šalies ambasadoje Berlyne. Šiuo metu po vieną atstovą jau dirba Los Andžele ir Berlyne.

Vyriausybė lapkritį pritarė siūlymui steigti komercijos atašė pareigybę Niujorke bei dar vieną Vokietijoje, kartu naikinant šią pareigybę Minske.

Pasak ministrės, šiuo metu toliau dirbama siekiant stiprinti ekonominį atstovavimą ir Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre, Prancūzijoje, Lenkijoje, Danijoje ir Italijoje.

Lietuva turi 12 komercijos atašė įvairiose šalyse, o iki 2024 metų planuojama padidinti šį skaičių iki 23.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva