0

„Vokietijos karinis buvimas Lietuvoje ir nuolatinis Vokietijos vadovaujamos brigados dislokavimas mūsų šalyje yra mūsų prioritetas. Vokietijos pajėgų priskyrimas mūsų šalies gynybai yra tikrai matomas ir vertinamas“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas (išrinktas Kaune, Kalniečių apygardoje) , šiandien susitikęs su vizito į Lietuvą atvykusiu Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistoriusu.

Susitikimo metu Lietuvos ir Vokietijos ministrai sutarė dėl Vokietijos vadovaujamos brigados dislokavimo Lietuvoje –  ateityje mūsų šalyje bus nuolat dislokuoti apie 4 tūkst. karių.

A. Anušauskas padėkojo už tvirtus Vokietijos įsipareigojimus ir lyderystę mūsų regione, įskaitant ne tik karinį buvimą Lietuvoje, bet ir ilgalaikes investicijas į karinę infrastruktūrą, taip pat paramą gynybos įsigijimams. Ministras patvirtino, kad Lietuva pasirengusi toliau kartu dirbti derinant Vokietijos pajėgų poreikius kuo greičiau ir kokybiškiau priimant brigados dydžio vienetą Lietuvoje pilna apimtimi.

„Priimančios šalies paramos ir paslaugų gerinimas sąjungininkų pajėgoms išlieka vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų. Atsižvelgiant į poreikius, vystome karinės infrastruktūros plėtros projektus“, – kalbėjo ministras A. Anušauskas. Ministras taip pat pažymėjo, kad pagal Laikinojo solidarumo įstatymą karinei infrastruktūrai ir kariniam mobilumui 2023-2025 m. numatoma skirti apie 240 mln. Eur.

Susitikimo metu taip pat pasidžiaugta šiuo metu vykstančiomis bendromis karinėmis pratybomis „Grifono audra“, kurios siunčia stiprią žinutę apie Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą bei tvirtą Vokietijos įsipareigojimą užtikrinant regiono gynybą ir saugumą.

Ministrai šiandien Pabradėje stebės Lietuvos ir Vokietijos karines pratybas „Grifono audra“ kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda ir NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir Šiaurės Atlanto Tarybos nariais. Pasak A. Anušausko, Lietuvos kariuomenės pratybos su priskirtomis Vokietijos pajėgomis užtikrina greitą ir veiksmingą NATO regioninių planų įgyvendinimą krizės atveju.

KAM.lt

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva