2021 10 18
Skeptikai, manantys, kad iš miltų galima tik bandeles kepti – klysta, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, apsilankęs augalinės kilmės ingredientų ir baltymų pradininkės „Roquette“ grupės įmonėje „Roquette Amilina“, įkurtoje Panevėžyje, buvusiose „Malsenos“ ir Panevėžio cukraus“ įmonių teritorijose. Keičiantis vartotojų poreikiams, grūdų perdirbimo technologijoms žengiant koja kojon su mokslu, įmonė planuoja plėtrą ir siekia gaminti daugiau įvairių produktų iš lietuviškų grūdų.
„Ši įmonė iš kviečių gamina baltymą (glitimą), sirupus, krakmolą. Gamykla – modernus biotechnologijų fabrikas – orientuotas į modernius sprendimus, įrodo, kad, pasitelkus žinias ir inovacijas, galima reaguoti į rinkos, klimato pokyčius, patenkinti kintančius vartotojų poreikius ir iš to užsidirbti. Svarbus ir gamtos išteklių tausojimo faktorius“, – teigia žemės ūkio ministras, susipažinęs su gamybos procesu ceche ir apžiūrėjęs įmonės mokslinių tyrimų centrą, kur atliekami bandymai ir gimsta naujos technologijos.
Susitikimo metu aptartas ne tik gamybos procesas, bet ir superkamų kviečių kokybė, perdirbimo apimtys bei sektoriaus potencialas ir perspektyvos.
„Roquette Amilina“ – viena iš 3 didžiausių gamybos bendrovių Šiaurės Europoje, iš kviečių biorafinavimo būdu išgaunanti augalinės kilmės produktus, pašarų, popieriaus, ir kitoms pramonės šakoms skirtą produkciją.
„Tikime pramoninėmis Lietuvos augalininkystės perdirbimo perspektyvomis bei palaikome siekius didinti žemės ūkių produktyvumą, orientuotą į efektyvų ir konkurencingą darnaus vystymosi tikslais grįstą pridėtinės vertės didinimą. Matome stiprią Lietuvos orientaciją į klimato kaitą mažinančias tiekimo grandines. Pasisakome už mažiausius šiltnamio efekto dujų kiekius generuojančių išteklių perdirbimą bei tendencijas, orientuotas į tvarius vartotojų poreikius“, – teigia įmonės Valdybos pirmininkas dr. Danas Tvarijonavičius.
Pasak jo, Lietuva, labiau išnaudojusi bioekonomikos galimybes, sustiprintų savo konkurencinį pranašumą Europos Sąjungoje ir už jos ribų.