0

2021 10 26

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir kancleris Valdas Aleknavičius lankėsi Kalvarijoje ir žemdirbių aktualijas aptarė su „Vazniškių“ žemės ūkio bendrovės ir „Šteinių ūkio“ savininkais.

„Vazniškių“ žemės ūkio bendrovė žinoma ne tik Kalvarijoje. Praėjusiais metais bendrovė pardavė  9 409 tonas pieno. Apdovanojimuose „Pienės 2021” ji pateko tarp didžiausių ir efektyviausių pieno gamintojų. Tokia sėkmė, anot žemės ūkio ministro, neatsitiktinė, prie jos prisidėjo ūkininkų darbštumas ir įdiegtos inovacijos.

„Nuolat bendrauju su įvairių šalies vietovių  ūkininkais ir girdžiu jų viltis. Diskutuojame, ieškome galimybių ir efektyvių sprendimų. „Vazniškių“ žemės ūkio bendrovė gerokai pažengusi, inovatyvi, puoselėjanti mišrų ūkį – pieno gamybą ir augalininkystę. Bendraujant su bendrovės savininku ir vadovais radome bendrą požiūrį ir į šiandienos, ir į ateities iššūkius. Jie patys siekia tvarumo savo ūkyje, nes gyvena ne tik šia diena. Kitaip ir neįmanoma, jei planuoji ūkio veiklą 10-iai  ar net 20-iai metų ir nesi abejingas, kokį ūkį perduosi kitai kartai“, – teigia ministras K. Navickas.

„Vazniškių“ bendrovės savininką Džiugą Grigaliūną piktina požiūris, kad žaliasis kursas yra blogis. „Ūkininko veikla – žalioje aplinkoje ir darnoje su gamta, jei nori turėti ūkio tvarumą. Augalininkystės ciklas – daugiau nei metai, kaip aš galiu su aplinka gyventi nedarniai? O įgyvendinti planuojamas investicijas gali būti reikalingi, pavyzdžiui, penkeri ar daugiau metų. Aš negaliu negalvoti, kas bus ateityje, tai yra, aš negaliu negalvoti apie tvarumą“, – sako D. Grigaliūnas.

Šiuo metu Vazniškių“ bendrovėje auginama apie 1800 gyvulių, iš kurių beveik 900 – melžiamos karvės. Dirbamos žemės plotas siekia 1700 ha.   

Gautas Lietuvos kaimo plėtros programos paramos lėšas bendrovė investavo į žemės ūkio valdas. Už šią paramą bendrovė statė veršelių stoginę, prieauglio tvartą, įsigijo reikiamų technologijų ir įrenginių.

Veiklos įvairovė atveria naujų galimybių

Pasak ministro K. Navicko, ūkių įvairovė Lietuvoje auga, o tai yra naudinga ir ūkininkams, ir vartotojams. „Varomoji jėga – žmonių entuziazmas ir atvirumas naujovėms. Ypač gera matyti šeimas, besidarbuojančias viename ūkyje, rodančias pavyzdį savo vaikams, kurie seks jų pėdomis“, – sako ministras.

Kalvarijos savivaldybės Juodelių kaime ūkininkaujantys Inga ir Vytautas Šteiniai pasirinko kiek neįprastą daugeliui ūkininkavimo kryptį – gėles – ir to nepasigailėjo. Pasak Ingos Šteinienės, tai tikrai nėra pati lengviausia ūkininkavimo šaka, tačiau būtent ji atneša ir daug džiaugsmo.

„Darbo ir kantrybės čia reikia tikrai daug, tačiau viską atperka žmonių šypsenos ir geri atsiliepimai. Tai yra varomoji jėga, vedanti mus į priekį ir įkvepianti jėgų darbuotis ūkyje“, – sako ūkio šeimininkė Inga.

Savo veiklą Šteiniai pradėjo nuo chrizantemų. Šiandien tai bene didžiausias gėlių ūkis Marijampolės regione, savo klientams iš visos Lietuvos siūlantis net kelis tūkstančius gėlių rūšių. Šeima turi du šiltnamius, vieną jų planuoja modernizuoti.

Daiginti gėles Lietuvoje – brangu, nes čia per mažai saulės, šalta, o šildyti šiltnamius kainuoja daug. Todėl gėlių daigus ūkininkai atsisiunčia iš Olandijos. Nepaisant visko, Šteiniai visiškai nesigaili savo pasirinkimo sukurti gėlių ūkį ir mato čia savo ateitį.

 

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos