0

2021 09 10

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas tęsia susitikimus su Lietuvos ūkininkais. Šįkart jis lankėsi Kėdainių rajone esančiuose Aurimo Snarskio augalininkystės ir Rolando Liutkevičiaus mišriuose ūkiuose, taip pat susitiko su Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nariais, šio rajono savivaldybės vadovais ir ūkininkais.

Agronomijos mokslų magistras A. Snarskis ūkininkauti pradėjo prieš daugiau kaip 20 metų, tačiau, kaip pats sako, labiausiai ūkininkauti padeda ne teorinės, o praktinės žinios, įgytos darbuojantis savo ūkyje. Dabar jo dirbamos žemės plotai  Kalnaberžės kaime siekia apie 750 ha. Čia ūkininkas augina įvairias grūdines kultūras, cukrinius runkelius. 

Aurimui ūkyje padeda už Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos lėšas ūkiui modernizuoti įsigyta žemės ūkio technika: teleskopinis krautuvas, skutiklis, purkštuvas, puspriekabė. Už gautą paramą investicijoms į žemės ūkio valdas ūkininkas įsigijo savaeigį purkštuvą, kultivatorių, trąšų barstytuvą ir azoto jutiklių sistemą. Visa tai palengvina darbus, kuriuose iššūkių netrūksta.

Šių metų derlius ūkininko nedžiugina, tikėtasi geresnio, tačiau gamtos išdaigos lėmė tokį derlių, koks yra. Kviečių ir rapsų derlių Aurimas vadina vidutiniu, tačiau nuvylė vasarojus: dėl karščio labai nukentėjo pupų, miežių derlius.

„Gamta kasmet mums duoda kažkokių siurprizų, todėl laukuose sulaukiame iššūkių. Nėra stabilumo, nuoseklumo: tai lyja, tai nušąla, tai išdžiūva, paskui vėl kažkas užpuola, nėra nieko pastovaus, vis kažkokia naujiena“, – apie ūkyje kylančius iššūkius kalba Aurimas.

Didžiausiu pastarojo meto iššūkiu jis vadina Žaliąjį kursą. Tvarumui pasiekti, pasak Aurimo, reikia ir pagalbos iš šalies. „Naudoju juostinę sėją jau 6 metus, pats darau, ne dėl kažkokio kurso, o dėl žemės sveikatos, dėl ateities, bet norisi ir kažkokios pagalbos“, – teigia tvariai ūkininkaujantis ūkininkas.

Žaliasis kursas kelia nerimą ir kitam žemės ūkio ministro aplankytam ūkininkui R. Liutkevičiui, ūkininkaujančiam Ąžuolaičių kaime. Mišriame pienininkystės, augalininkystės ūkyje Rolandas jau 30 metų dirba  apie 400 ha žemės, laiko 200 melžiamų karvių ir 100 prieauglio.

„Dar trūksta aiškumo, kas čia toliau bus su Žaliuoju kursu, su paramom, daug nežinomųjų“, – vieną didžiausių pastarojo meto iššūkių įvardija ūkininkas, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos tarybos narys, šiuo metu plėtojantis augalininkystę ir auginantis runkelius, kviečius, miežius, rapsus, kukurūzus.

Ministras susitiko ir su kitais Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nariais bei rajono ūkininkais, su kuriais diskutavo apie žemės ūkio aktualijas, laukiančius išbandymus, kylančius dėl žaliojo kurso. Taip pat atsakė į šio rajono ūkininkams rūpimus klausimus.

„Džiaugiuosi dar kartą apsilankęs Kėdainių krašte, šįsyk kaip žemės ūkio ministras. Kėdainiai – augalininkystės kraštas, o ši žemės ūkio sritis, galima sakyti, stabilizavosi. Žinoma, ir čia iššūkių netrūksta, todėl dialogas visada reikalingas ir net būtinas“, – teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

 

 

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos