0

Šiandien, gegužės 21 d., Palangoje krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, susitikęs su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistoriumi, aptarė artėjančio  NATO viršūnių susitikimo Vašingtone prioritetus, Vokietijos brigados „Lietuva“ dislokavimo proceso eigą, karinį mobilumą, paramą Ukrainai, tarptautines operacijas bei dvišalį bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje.

„Turime dirbti ties reikiamų pajėgų generavimu ir planų įgyvendinimu. Vokietijos, Lietuvos ir kitų NATO šalių gynybos pajėgų bendradarbiavimas yra būtinas, siekiant stiprinti regioninį saugumą ir gebėjimą reaguoti į galimas grėsmes“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas.

Tarp svarbiausių šiandien įvykusio dvišalio susitikimo pokalbio temų – artėjantis NATO viršūnių susitikimas Vašingtone ir Lietuvos siekiai.  Anot ministro, Lietuva dės pastangas, kad būtų sutarta dėl NATO regioninių gynybos planų bei Rotacinio oro gynybos modelio įgyvendinimo – tai kertiniai sprendimai, reikšmingai prisidėsiantys prie Baltijos šalių saugumo.

„Vokietijos, kaip gynybos ir saugumo garanto regione, vaidmuo didėja, tai – viena iš svarbiausių Lietuvos sąjungininkių, itin reikšmingai prisidedančių prie Lietuvos ir Baltijos regiono saugumo bei stabilumo užtikrinimo. Sprendimas nuolatiniam buvimui dislokuoti Lietuvoje Vokietijos brigadą atspindi Vokietijos išskirtinę lyderystę. Vokietijos brigada – svarbi NATO regioninių gynybos planų dalis“, –  susitikęs su Vokietijos gynybos ministru sakė L.  Kasčiūnas.

Ministras pažymėjo, kad Lietuva vertina galimybes įsigyti vidutinio nuotolio oro gynybos IRIS-T sistemas, kurias naudoja Ukraina ir kuri pasiteisino kovoje su Rusijos agresija.

Lietuva teikia prioritetą kariniam mobilumui ir siekia dirbti kartu su Vokietija ir kitomis regiono valstybėmis, per kurias vyks pajėgų judėjimas į mūsų šalį. Lietuva 2023-2025 metais į karinio mobilumo (dvigubos paskirties) infrastruktūrą investuos 240 mln. eurų.

Abu ministrai sutarė, kad parama Ukrainai – neatidėliotina, šiuo metu itin svarbu stiprinti šalies oro gynybos pajėgumus. L. Kasčiūnas pabrėžė, kad Lietuva remia ir prisideda prie Vokietijos skubios oro gynybos iniciatyvos, palaiko ir kitas Vokietijos iniciatyvas telkiant paramą Ukrainai.

srž. sp K. Kavolėlis/KAM

The post Ministras L. Kasčiūnas: Lietuva vertina galimybes įsigyti vidutinio nuotolio oro gynybos IRIS-T sistemas appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva