0

Gruodžio 27 dieną Seimo Lietuvos ir valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir prašo išsamiai ištirti pateiktą medžiagą bei informuoti apie priimtą sprendimą. Keista, kad į politiką šią personą atvedusi partija praregėjo tik dabar.

Štai ką dabartiniai opozicionieriai porina dabar:

„„Į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narius kreipėsi portalo www.ukininkopatarejas.lt  redakcija, kuri atliko du tarpusavyje susijusius žurnalistinius tyrimus. Susipažinę su atsiųsta mums šokiruojančia medžiaga, iškart nusprendėme kreiptis į prokuratūrą. Darome prielaidą, kad rezgamos schemos kvepia korupciniu nusikaltimu, todėl būtina jas ištirti ir išaiškinti“, – sako A. Norkienė.

Redakcijos atsiųstame rašte teigiama, kad „tarsi pagal grupės suinteresuotųjų užsakymą yra kuriamos taisyklės, padedančios gauti ir „įsisavinti“ ES bei valstybės lėšas. Ši grupė imasi vis naujų projektų ir įvykdžiusi įtartinus projektus už milijonus eurų pretenduoja į dar didesnes lėšas“.

Žurnalistai ištyrė, kad ta „suinteresuotųjų grupelė“ – ministro Kęstučio Navicko bičiuliai ir bendražygiai, ūkininkai Valdas Balčiūnas ir Žymantas Morkvėnas iš ankstesnės ministro darbovietės VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“, kurio darbuotoju ir vienu iš dalininkų buvo K. Navickas.

Iš pateiktos informacijos matyti, kad visą K. Navicko politinę karjerą lydi buvę jo bendražygiai, su kuriais susitinka kaip su socialiniais partneriais, aptaria su jais jų ūkių rėmimo galimybes ir galimai apdalija ES ir valstybės fondų lėšomis. Akivaizdu, kad rašte aprašomos schemos galimai ne paskutinės, kurios ruošiamos bendražygiams.””

Anksčiau viskas tiko?

Šia proga primintina, kad K. Navickas buvo ir Aplinkos ministru dar Sauliaus Skvernelio vadovautoje vyriausybėje, kuomet buvęs premjeras politikavo su LVŽS lyderiu Ramūnu Karbauskiu išvien.

Būtent K. Navickas buvo vienu garsios “urėdijų reformos”, o tiksliau – masinių miškų kirtimų  – architektų. Tuomet opozicijoje buvę konservatoriai reiškė jam interpeliaciją, kaltindami kompetencijos stoka ir abejodami veiklos skaidrumu. Garsus jo projektas – meldinės nendrinukės populiacijos atkūrimas – kuomet viena paukščiukų “jauna šeima” biudžetui kainavo dešimtis tūkstančių eurų paramos. VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“ ir ten figūravo. Šių eilučių autorius ne kartą ir ne du apie tai rašė “Valstiečių laikraštyje” ir kalbėjo įvairiuose interneto kanaluose.

Prieš paskutiniuosius rinkimus K. Navickas ūmai suprato esąs būtent konservatorius (kuo negali tapti posto ir ėdžių vardan?), todėl ėmėsi vadovauti žemės ūkio politikai. Jo kandidatūrą palaimino ir dauguma tų konservatorių, kurie buvo anksčiau pasirašę po interpeliacija.

Šios valdančiosios koalicijos politikai apgynė ir jo, kaip jau žemės ūkio ministro, pareigas 2022 metais, kai interpeliavo jo buvę bendražygiai.

Taigi – pasitikėjimo ir nepasitikėjimo K. Navicku, kaip ministru, istorija rodo arba šalies partijų šizofreniją, arba piktybišką veidmainystę.

Susiję straipsniai:

Seimas dėl žemės ūkio ministro K. Navicko spręs ketvirtadienį

Lietuvai nereikia ūkininkų?

Žemės ūkio ministras šaukiasi solidarumo

 

 

 

The post Ministras – partinės prostitucijos simbolis appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva