0

2021 10 18

Reaguojant į nemažėjantį spaudimą Lietuvos – Baltarusijos pasienyje ir padažnėjusius migrantų mėginimus  neteisėtai kirsti valstybės sieną, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nusprendė   sustiprinti valstybės sienos apsaugą. Pasak ministrės, šiam tikslui bus pasitelktos papildomos kariuomenės pajėgos –  iki 64 karių per parą.

„Stebint  tendenciją pasienyje su Baltarusija daugėti migrantų mėginimams neteisėtai kirsti valstybės sieną, turime reaguoti ir būti pasirengę patiems blogiausiems scenarijams. Kol šiuo metu neturime pilnai įrengtų modernių sienos stebėjimo sistemų ir fizinio barjero, juosiančio visą pasienio ruožą, privalome fiziškai sustiprinti sienos apsaugą. Sutarta, kad į pagalbą pasieniečiams  ateis papildomos kariuomenės pajėgos“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

„Visuomet sakėme, kad atsižvelgiant į poreikį, Lietuvos kariuomenė teikė ir toliau teiks paramą hibridinės agresijos kontekste, esame tam pasiruošę. Be to, paramą pratęsė ir „Frontex“, atsiranda naujos galimybės naudoti sąjungininkų sraigtasparnius, krizėje nesame vieni“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos kariuomenės taip pat prašoma iki šių metų gruodžio 31 d. pratęsti teikiamą pagalbą. Dėl ekstremaliosios situacijos susidariusi padėtis pasienyje su Baltarusija ir toliau išlieka sudėtinga.

Nuolat fiksuojami migrantų bandymai neteisėtai patekti į Lietuvą per Lietuvos–Baltarusijos valstybės sieną. Šiuo metu sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko 4 172 migrantai, nuo rugpjūčio 2 d. neįleistas 4 051 užsienietis.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos