0

2021 09 03

Ministrė M. Navickienė: darbo rinka keičiasi visoje Europoje – randasi daugiau galimybių

Šiandien susiduriame su iššūkiais, susijusiais su demografiniais pokyčiais, COVID-19, skaitmenizavimu ir automatizavimu, padidėjusiu darbo jėgos judėjimu ir kitomis tendencijomis, turinčiomis įtakos mūsų visuomenei. Šie pokyčiai kelia iššūkį tradiciniam supratimui apie užimtumą, darbo laiką, vietą ir apskritai įmones. Šie klausimai aptariami Europos forume „Alpbach“, kuriame dalyvauja ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Nuo 1945 m. vykstantis Europos forumas „Alpbach“ daugiausia dėmesio skiria klausimams apie svajonių Europos ateitį, taip prisidėdamas prie pagrindinės misijos – formuoti stipresnę svajonių Europą.

„Besikeičiantis pasaulis paskatino įmones ir organizacijas keistis sparčiau nei iki šiol, o darbuotojai atrado naujus būdus, kaip atlikti savo užduotis panaudojant technologijas, bendradarbiauti pasauliniu mastu, keisti įprastas darbo vietas ir verslo modelius, įskaitant lankstesnę ir savarankiškesnę darbo tvarką, įgūdžių ir našumo gerinimą“, – kalbėjo ministrė M. Navickienė.

Mokslininkai teigia, kad per ateinančius 25 metus išnyks nuo 30 iki 50 procentų darbo vietų. Nepaisant šios statistikos, daugelis žmonių vis dar klaidingai mano, kad pokyčiai jų darbo nepalies. 

„Šie pokyčiai kelia daug iššūkių, tačiau kartu technologinė pažanga suteikia galimybę keisti įprastas darbo vietas ir verslo modelius, įskaitant lankstesnes ir savarankiškesnes darbo sąlygas, įgūdžių tobulinimą ir našumą. Turime sutikti, kad dirbtinis intelektas, robotika ir susijusios technologijos pakeis darbo rinką ir darbo vietas, tačiau į tai turime žiūrėti kaip į didesnes galimybes“, – kalbėjo ministrė M. Navickienė.

Pasak ministrės M. Navickienės, ši situacija privertė daugelį permąstyti, pertvarkyti ar surasti naujus būdus, kaip atlikti įprastus darbus. Paaiškėjo, kad darbuotojai mėgsta dirbti iš namų ir gali to reikalauti gerokai dažniau, nei anksčiau. Technologijų teikiami privalumai pasirodė didesni, nei manyta anksčiau. Įmonės pastebėjo, kad gali sutaupyti, pavyzdžiui, nuomodamosi mažesnes patalpas ar išvis jų atsisakydamos. Kiekvienas darbuotojas ir darbdavys neišvengiamai turės tobulinti savo skaitmeninį raštingumą. Lyderiams teks nuolat tobulinti bendravimo įgūdžius, nes vadovavimas komandoms nuotoliniu būdu yra kur kas sudėtingesnis.

Ministrė pažymėjo, jog, remiantis Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, iki 2022 m. pabaigos pasikeis 42 procentai visų pagrindinių darbinių įgūdžių. Taigi, nuolatinis mokymasis taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi.

„Jei norime iššūkius, su kuriais susiduriame, paversti galimybėmis, turime tarptautiniu, regioniniu ir nacionaliniu lygiu skatinti naujų darbo formų atsiradimą, kurios prisidėtų prie tvarios aplinkos kūrimo“, – sakė ministrė M. Navickienė.

Europos forumas „Alpbach“ – tai platforma, skatinanti idėjas, kaip sukurti demokratišką ir įgaliojimus turinčią Europą. Į jį susirenka jaunimas, mąstytojai, mokslininkai, politikos formuotojai, verslininkai, pilietinės visuomenės veikėjai iš Europos ir viso pasaulio, kad įsitrauktų ir prisidėtų prie misijos – kurti stipresnę Europą.
 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos