0

Darbo vizitu Berlyne, Vokietijoje, sekmadienį besilankanti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Vokietijos Kancleriu Olafu Sholzu bei kartu dalyvavo Rytų Vokietijos ekonomikos forumo diskusijoje.

Lietuvos ir Vokietijos vyriausybių vadovai kalbėjo forumo diskusijoje „Vokietija ir Lietuva: Europos ekonomikos geopolitinių įtampų laikais“.

„Europos Sąjunga, kurioje ką tik paminėjome savo 20-ies narystės metų sėkmę, tęsiamą ir toliau, gali tapti dar geresne: mums reikalinga efektyviau veikianti, tikra kapitalo rinkų sąjunga, žaliasis kursas, kuris kartu sustiprintų mūsų energetinį nepriklausomumą, turime stiprinti ryšį su bendraminčiais partneriais pasaulyje ir didinti visapusišką Bendrijos atsparumą, jog galėtume geriau apsaugoti savo piliečius. ES – taikos projektas, bet taika pasiekiama tik per stiprybę. Šiandien jos ypač reikia ir tam, kad padėtume Ukrainai apsiginti nuo Rusijos agresijos ir nugalėti“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Po diskusijos I. Šimonytė ir O. Scholzas susitikime aptarė paramos Ukrainai, saugumo regione bei dvišalio Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo temas.

Kaip pažymėjo premjerė, Ukrainai labai reikalinga parama, kuri padėtų ne tik atsilaikyti, bet ir nugalėti agresorių.

Susitikime taip pat aptartos Europos Sąjungos aktualijos, pasirengimo Vokietijos brigados dislokavimui Lietuvoje darbai, kiti dvišalių ryšių klausimai.

The post Ministrė Pirmininkė ir Vokietijos Kancleris aptarė ES ekonomikos ir atsparumo, dvišalio bendradarbiavimo ir saugumo klausimus appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva