0

2021 08 23

Šiandien vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su kasmetinio projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“  dalyviais – Vilniaus Žirmūnų gimnazijos absolventais Adrija Cimanavičiūte ir Ričardu Spiečiumi.

Projekto dalyviams ministrė pristatė Vidaus reikalų ministerijos (VRM)  veiklą, supažindino  su Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos darbu, susijusiu su neteisėtos migracijos ir sienos apsaugos klausimais. 

„Dabar, kai jūs lankotės čia, ministerijoje, pagrindinis mūsų dėmesys sutelktas į neteisėtos migracijos krizę. Tikiu, kad susitikimai su specialistais, tiesiogiai dirbančiais su šios ekstremalios situacijos valdymu, leis jums pajusti iššūkius, su kuriais šiandien susiduriame, ir suprasti, koks reikšmingas kiekvieno dirbančiojo vidaus reikalų sistemoje darbas. Juk mūsų tikslas – saugoti Lietuvos valstybės gyventojus.

Vidaus reikalų ministerija ir jai pavaldžios įstaigos yra atviros ir laukia jaunų, talentingų ir entuziastingų asmenų. Tikiu, kad iššūkių, asmeninio ir profesinio augimo galimybių, nenuobodaus ir kūrybiško darbo tikrai čia nestokotumėte“, – su moksleiviais kalbėjosi vidaus reikalų ministrė.

Moksleiviai šiandien taip pat susipažino su vidaus reikalų viceministru Vitalij Dmitrijev, su kuriuo diskutavo apie ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų tinkamą veiklos organizavimą, siekiant suvaldyti neteisėtos migracijos srautus iš Baltarusijos ir Lietuvos bei visos Europos Sąjungos išorinės sienos apsaugą, iššūkius ir priimtus sprendimus.

Susitikimo su VRM Strateginių sprendimų paramos grupės atstovais metu buvo aptarti klausimai, susiję su Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje svarstomų ministerijos klausimų teikimo procesu – kaip vyksta klausimų ruošimas, su kuo yra derinamas turinys, o Administravimo departamento Organizacinio skyriaus darbuotojai pasidalino, kaip sukurti gerą mikroklimatą įstaigoje.

„Dažnas lietuvis kasdieniame gyvenime nė nesusimąsto, kas vyksta valdžios įstaigose, o nuomonę susidaro gaudamas informaciją iš ne pačių patikimiausių šaltinių. Aš nebenoriu pasikliauti gandais, nuogirdomis ar aplinkinių sukurtomis iliuzijomis ir pati pamatyti bent mažą dalį to, kas vyksta iš tiesų“, – teigė Adrija Cimanavičiūtė.

„Mano motyvacija yra dvejopa – asmeninė ir visuotinė. Aš pats iš šio projekto norėčiau patirti asmenybę praturtinančių įspūdžių ir sužinoti daugiau apie Vyriausybės darbą. Be to, tikiuosi, kad dalyvavimas padės pasisemti patirties ir kompetencijų tolesniam mano darbui ir gyvenimui, per kurį norėčiau reikšmingai prisidėti prie geresnės savo šalies ateities. Jaučiu, kad per šį projektą galėčiau bent šiek tiek padėti Lietuvai“, – savo motyvaciją įvardijo Ričardas Spiečius.

Susipažinimas su vidaus reikalų sistemos veikla vyks dar ir antradienį ir trečiadienį.

Moksleiviai rytoj planuoja aplankyti ir susipažinti su Policijos departamento, Lietuvos policijos kriminalinių tyrimų centro, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Bendrojo pagalbos centro, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos, Gaisrinių tyrimų centro veiklomis.

Trečiadienį moksleiviai lankysis Migracijos departamente ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje.

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ rengiamas jau tryliktus metus. Juo siekiama sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir jos institucijų veikla, skatinti jaunimą dalyvauti šalies valdymo procesuose, prisidėti prie pilietinės visuomenės formavimo. Jo metu kiekvienoje ministerijoje lankosi po du moksleivius, kurie visą savaitę turi galimybę iš arčiau susipažinti su pasirinktos ministerijos darbu, jos veiklos sritimis.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos