0

Lietuva ir Lenkija per rugpjūtį ir rugsėjį bandė išstumti į Baltarusijos teritoriją daugiau kaip 8,5 tūkst. pabėgėlių, sekmadienį pareiškė Baltarusijos Saugumo tarybos valstybės sekretorius Aliaksandras Valfovičius.

„Vien per rugpjūtį ir rugsėjį užkirstas kelias daugiau kaip 700 mėginimų iš Lenkijos ir Lietuvos išstumti žmones į Baltarusijos teritoriją. Lenkai ir lietuviai bandė išstumti į Baltarusijos teritoriją per 8,5 tūkst. pabėgėlių“, – sakė jis televizijos ONT eteryje.

Anot A. Valfovičiaus, tai „nėra problemos sprendimas“.

„Reikia sėsti prie derybų stalo ir rasti konsensusą“, – kalbėjo jis.

Saugumo tarybos valstybės sekretorius sakė, kad „užuot dirbę vadovaudamiesi esamais tarptautiniais susitarimais ir dvišalėmis sutartimis, kurių iš esmės visada buvo laikomasi, Vakarai bando atsiriboti nuo šios problemos spygliuota viela“.

„Dėl to žūsta žmonės, kurie bando ten praeiti. Užuot sprendę tai įprastais diplomatiniais keliais, užuot ieškoję šios problemos sprendimo, Vakarai bando apkaltinti Baltarusiją, esą ji kariauja kažkokį hibridinį karą. Iš tiesų nieko panašaus nėra“, – kalbėjo A. Valfovičius.

Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai migrantų, daugiausia iš Vidurio Rytų, bando iš Baltarusijos patekti į Europos Sąjungos nares Lietuvą, Lenkiją ir Latviją.

26 rugsėjo Sekmadienis

ORIENTAL šokio vakaras

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Redaktorė Silvija Čibirienė

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva