0

Baltarusių Teisingumo ministerija trečiadienį inicijavo opozicinio Baltarusijos liaudies fronto (BNF) susivienijimo „Atgimimas“ likvidaciją teisme.

„Baltarusijos Aukščiausiasis Teismas iškėlė bylą pagal Teisingumo ministerijos ieškinį dėl visuomeninio susivienijimo BNF „Atgimimas“ likvidavimo“, – nurodoma partijos tinklapyje paskelbtame pranešime.

1988 metais įkurtas „Atgimimas“ yra viena seniausių socialinių ir politinių asociacijų Baltarusijoje.

Ši organizacija yra struktūriškai ir teisiškai atskirta nuo BNF, nors tiek partija, tiek judėjimas turi tą patį vadovą – Ryhorą Kastusiovą, šiuo metu laikomą areštinėje.

Pasak BNF vicepirmininko Vadzimo Sarančukovo, organizacija likviduojama, nes neįvykdė tam tikro rašytinio įspėjimo, kaip paaiškėjo, išsiųsto liepos 14 dieną, sąlygų. Pranešime patikslinama, kad tą dieną BNF biure buvo atliekamos kratos.

„Žinoma, negavome jokio įspėjimo, net jeigu jis buvo išsiųstas – taigi, teisinio pagrindo likviduoti organizaciją nėra“, – pabrėžė V. Sarančukovas.

Partija laiko „ieškinį dėl Baltarusijos liaudies fronto viešosios struktūros likvidavimo dalimi valdžios paskelbtos pilietinės visuomenės valymo kampanijos“.

Liepos 14–15 dienomis Baltarusijoje buvo atliktos kratos virtinės nevyriausybinių ir žiniasklaidos organizacijų biuruose. Tyrimų komiteto teigimu, tokių veiksmų imtasi dėl įtariamų šešėlinių pinigų srautų ir vengimo mokėti mokesčius. Tuo metu blokuota ir seniausia šalies naujienų organizacija „Naša Niva“.

Populiari naujienų svetainė Tut.by buvo blokuota gegužę. Keli svetainės darbuotojai areštuoti dėl kaltinimų vengus mokėti mokesčius.

A. Lukašenkos režimas gegužę sulaukė tarptautinio pasmerkimo, priverstinai nutupdęs Minske iš Atėnų į Vilnių skridusį keleivinį lėktuvą ir sulaikęs jame buvusį baltarusių opozicijos laikraštininką Ramaną Pratasevičių. Praėjusį mėnesį Minskas sukėlė naują skandalą, apkaltintas mėginimais priverstinai grąžinti namo iš Tokijo olimpinių žaidynių bėgikę Krysciną Cimanouskają.

Vakarų šalys dėl kitaminčių persekiojimo paskelbė A. Lukašenkai ir jo režimui virtinę sankcijų, tačiau atrodo, kad jų poveikis yra ribotas, kol jį remia svarbi sąjungininkė ir kreditorė Rusija.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva