0

Eidamas 66 metus mirė žurnalistas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius, buvęs LRT Tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis. Tai LRT.lt patvirtino šeimos nariai.

Profesorius pirmadienį mirė Vilniaus universiteto Santaros klinikose, kur buvo gydomas dėl širdies ligos.

Į Ž. Pečiulio mokslinių interesų lauką įėjo medijos, masinė komunikacija, audiovizualinė komunikacija, televizijos istorija ir teorija, viešoji komunikacija.

Vilniaus universitete Ž. Pečiulis dėstė audiovizualines medijas, vaizdo ir garso raiškos žurnalistiką, audiovizualinių ir tinklaveikos medijų diskursą, audiovizualinę raišką.

Nuo 1978 iki 1991 metų dirbo Lietuvos radijo ir televizijos redaktoriumi, vėliau – žurnalistu savaitraštyje „Kalba Vilnius“, apžvalgininku „Lietuvos ryto“ savaitinio televizijos priede „TV antena“, buvo GŽI internetinio portalo, skirto diskusijoms apie žurnalistų etiką, žiniasklaidos skaidrumą, draugijos narys.

2005-aisiais už praktinį vadovą „Efektyvi komunikacija“ buvo apdovanotas kaip geriausio metų mokslo populiarinimo kūrinio autorius. Ž. Pečiulis – Žurnalistikos žodyno bendraautoris.

Savo kvalifikaciją profesorius kėlė Paryžiaus 2-jame bei Paryžiaus 3-jame universitete, Baltic Media centre Danijoje, Fribūro universiteto Žurnalistikos ir socialinės komunikacijos institute Šveicarijoje, Visuomeninėje televizijos kompanijoje FR2 Prancūzijoje.

Lietuvos Mokslo tarybos humanitarinių mokslų srities ekspertas buvo Lietuvos radijo ir televizijos tarybos pirmininku, Vilniaus universiteto Senato nariu, Analitinės žurnalistikos magistro studijų programos komiteto pirmininku, Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto nariu.

Profesorius taip pat buvo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Studijų komisijos narys, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos kultūros programų konkurso „Pragiedruliai“ vertinimo komisijos narys, Spaudos, radijo ir televizijos kritikos projekto internete („Projektas Ž“) vadovas, Europos komisijos Lietuvoje rengiamo konkurso „EuroMedia“ vertinimo komisijos narys.

Ž. Pečiulis buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos rengiamo konkurso „Nmedia“ (už didžiausią progresą žiniasklaidoje) vertinimo komisijos narys, Vilniaus universiteto Komunikacijos ir informacijos mokslų krypties doktorantūros komiteto narys, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto tarybos narys.

Ž. Pečiulio dukra Guoda – taip pat žurnalistė.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva