0

2021 08 23

Aplinkos ministeriją pasirinkę projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai – Eglė Juškevičiūtė iš Kauno jėzuitų gimnazijos ir Lukas Gudelis iš Nemenčinės Gedimino gimnazijos – pirmadienį susitiks su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir išmėgins jo kėdės kietumą.

Šis Vyriausybės organizuojamas projektas, šiemet vykstantis jau tryliktą kartą, skirtas skatinti motyvuotus ir gabius baigiamųjų klasių moksleivius domėtis valstybės institucijų veikla, politikų darbu, tapti aktyvesniais piliečiais. Po atrankos konkurso trisdešimčiai aktyviausių moksleivių suteikta galimybė atlikti savaitės praktiką jų pasirinktoje ministerijoje.

Eglė ir Lukas iki susitikimo su ministru pirmadienį jau pabuvojo ministerijai pavaldžioje Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje ir net patys pamėgino parengti orų prognozę. Į aplinkosaugos aktualijas ir realijas jie panirs per susitikimus ne tik su ministru, bet ir su ministerijos ir jai pavaldžių institucijų specialistais.

Eglei norisi kuo daugiau sužinoti apie aplinkosaugą, nes šiuo metu tai visam pasauliui yra be galo svarbu. Ją ypač domina klimato kaitos problemos, su kuriomis ji gana gerai susipažinusi, nes yra ES klimato kaitos projekto narė. Luko žodžiais, ekologija ir aplinkosauga – tai temos, kurioms skiriama vis daugiau dėmesio ir išteklių. Jis tikisi susipažinti, su kokiais iššūkiais susiduria ministerijos darbuotojai, kaip Lietuvoje yra puoselėjama gamta ir kaip ji atrodys po 20 metų.

Pažintimi su regionų aplinkosaugininkais prasidės abiejų moksleivių antradienis. Jų laukia itin turiningi virtualūs susitikimai. Eglė ir Lukas bendraus su Vilniaus r. aplinkos apsaugos inspekcijos viršininke Žydre Majauskaite, Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vadovu Dariumi Jurevičiumi. Apie tai, ką veikia Aplinkos apsaugos departamentas, jiems pasakos šio departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba moksleiviams surengs nuotolinę ekskursiją „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“, o apie miškininko kasdienę duoną jie galės spręsti per nuotolinį susitikimą su Valstybinės miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovu Tomu Zaleckiu ir miško auginimo specialiste Gražina Baniene.

Antradienio įspūdžius papildys nuotolinė ekskursija po Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centrą.

Trečiadienį moksleiviai vyks į saulės elektrinių parką Elektrėnuose, po to skubės į Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją, kur tiriama, koks vanduo yra išleidžiamas į Lietuvos upes iš valymo įrenginių, ir patys galės pabandyti patikrinti vandens kokybę.

Ketvirtadienį projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviams numatyti bendri renginiai, o penktadienį per baigiamąjį renginį jie turės pateikti atliktą savaitės užduotį – įžvalgas, kaip pasiekti Vyriausybės tikslus nurodytose srityse. Eglė ir Lukas priskirti tai projekto dalyvių grupei, kuri rengs Žaliajam kursui skirtas įžvalgas.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos