0

Einantis pareigas Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Valstybės pažinimo centre atidarė parodą, skirtą paminėti Lietuvos narystės NATO dvidešimtmečiui „NATO20: protas išlaisvėja diskusijoje“.

BNS nuotrauka asociatyvi

„Lietuvos narystės NATO 20-metis – ypatinga šventė. Prieš 20 metų Lietuva  susiejo savo saugumą su Aljansu – kolektyvinės gynybos šeima, kurioje vienas stoja už visus, ir visi  – už vieną. Šis pasirinkimas garantavo mums Lietuvos laisvę, ir galimybę kurti ir auginti savo valstybę. Tai buvo geriausias sprendimas, protingiausia investicija, praturtinusi mus gausiu sąjungininkų ir draugų ratu“, – atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, šiandien Lietuva – atspari, stipri ir visuotinei gynybai besirengianti valstybė. „Nors šiandien 20-ąsias narystės NATO metines sutinkame sudėtingu metu, galime džiaugtis ir švęsti dėl sprendimų, kuriuos priėmėme Nepriklausomybės laikotarpio pradžioje. Tik visi kartu galime atlaikyti istorijos audras“, – kalbėjo Prezidentas.

Sveikindamas susirinkusius šalies vadovas prisiminė praėjusių metų Vilniaus NATO viršūnių susitikimą ir jo metu priimtus istorinius sprendimus. Parodoje eksponuojamos autentiškos renginio detalės: krėslai, kėdės, tribūna, taip pat pristatomas specialiai apie Vilniaus NATO viršūnių susitikimą sukurtas filmukas.

Parodos ašis – stalas, simbolizuojantis Šiaurės Atlanto Tarybos (NAC, ang. North Atlantic Council) darbą,  priimant Aljanso sprendimus. Lankytojai kviečiami prie jo prisėsti – savarankiškai priimti sprendimus ir reaguoti į saugumo grėsmes ir iššūkius, sužinoti, kaip Lietuva prisideda prie kolektyvinio saugumo stiprinimo. Kol vieni lankytojai priima iššūkį prie sprendimų priėmimo stalo, kiti turi galimybę patirti Vilniaus NATO viršūnių susitikimo dvasią, sužinoti, kaip sąjungininkai prisideda prie Lietuvos saugumo stiprinimo, ir pamatyti Lietuvoje kuriamus ir gaminamus karinių technologijų pavyzdžius.

„Tikiuosi, kad ši paroda bus dar vienas būdas jos lankytojams geriau pažinti Aljanso istoriją ir Lietuvos kelią į jį“, –  sakė Prezidentas.

***

Laisvės partijos keliamas buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas socialiniame tinkle Facebook rašo:
 „Taigi šiandien 20 metų, kai mes esame NATO! Galvoju, kad po Nepriklausomybės tai antrasis pagal svarbą mūsų istorinis pasiekimas. Įgyvendinęs daugelio kartų svajonę būti saugiais su civilizuotais ir demokratiniais Vakarais.
Neabejokime NATO! Viskas ten puikiai veikia, tai yra galingiausias pasaulyje gynybinis Aljansas, niekada neleidęs niekam suabejoti savo veiksmingumu, nors šiandien veikia net 32 valstybių konsensuso pagrindu.
Asmeniškai prisidėjau prie Lietuvos teisinės integracijos į NATO. Demonstruodamas lyderystę ir nebijodamas rizikuoti, kai reikėjo drąsių, ryžtingų ir inovatyvių sprendimų. Po to jie įtvirtinti aukščiausiu konstituciniu lygiu KT jurisprudencijoje. Tokią lyderystę esu pasiryžęs rodyti ir toliau naujų iššūkių mūsų saugumui laikais.
P.S. Šiandien gera proga išsikelti NATO vėliavas 🙂 – tokia plevėsuoja ir prie mano namų.”
Dainius Žalimas

***

Premjerė Ingrida Šimonytė, kuri siekia prezidento posto antrą kartą, yra kur kas lakoniškesnė:

***

Generolas Valdas Tutkus tiesiog atsiprašė ir parašė:

„Sveiki, brangūs tautiečiai, pridavėme su komanda parašų rinkimo lapus. Apmaudu, pritrūko vos 217 parašų.
Noriu padėkoti visiems, kas pasirašėte, kas patikėjote. Ypatingai ačiū ištikimai komandai. Visą naktį skaičiavome, tvarkėme, bet… Na, nesigavo.
Naudodamasis proga noriu padėkoti Vyriausios rinkimų komisijos personalui, kuris tuos parašus priėmė. Nežiūrint nuovargio (atnešėme 16.55 val.), VRK darbuotojai parodė supratimą, padėjo pabaigti tvarkyti dokumentus ir parodė pilną geranoriškumą. Ačiū. Niekas nesibaigė, tai – tik pradžia. 🙂

 

The post NATO 20-metis – kaip jį mato kandidatai prezidentuosna? appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva