0
Dalinkitės

NATO naikintuvai praėjusią savaitę keturis kartus kilo lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių ir patruliuoti pasienyje su Kaliningradu bei Baltarusija, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Gegužės 18 dieną NATO oro policijos orlaiviai atpažino du Rusijos naikintuvus SU-27, skirtingu metu skridusius tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities ir grįžusius į ją.

Abu jie skrido be radiolokacinio atsakiklio, be skrydžio plano, radijo ryšio su Regioniniu skrydžių valdymo centru (RSVC) nepalaikė.

Tą pačią dieną NATO oro policijos naikintuvai patruliavo palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusija ir Baltarusija.

Gegužės 20 dieną atpažintas rusų atakos lėktuvas IL-20 ir du naikintuvai SU-27. Jie skrido be radiolokacinio atsakiklio, be skrydžio plano, tik pirmasis orlaivis palaikė ryšį su RSVC, naikintuvai – ne.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma iš Lietuvos ir Estijos.

Oro policiją vykdantys NATO orlaiviai patruliavimą palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusija ir Baltarusija pradėjo po Rusijos invazijos į Ukrainą.

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva