0

Pirmadienį iškilmingos ceremonijos metu naujuoju Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono vadu paskirtas plk. ltn. Haroldas Čižauskas. Bataliono kariai šią žinią priėmė džiugiai, nes kariškis šiame pulke yra praėjęs įvairias tarnybos pakopas ir visiems gerai pažįstamas.

Drausmė, iniciatyvumas ir tobulėjimas – tris kertinius kario bruožus vardijo naujais vadas, pabrėždamas, kad gyvename sudėtingu laikotarpiu, kai priešas tyko jau prie durų. „Karių pasirengimas yra labai svarbus, tačiau valstybės gynyba yra ne tik kariuomenės, bet ir visos visuomenės reikalas“, – kalbėjo H. Čižauskas.

Kauno įgulos kapelionas Tomas Karklys jėgerių bataliono vadui įteikė Bibliją. „Kariams reikia ne tik drąsos, ryžto, bet ir išminties, kurios rasite šioje knygoje“, – sakė dvasiškis.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas linkėjo H. Čižauskui tvirtybės atliekant svarbią misiją ir įteikė jam vardinį laikrodį.

Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas yra Lietuvos ginkluotųjų pajėgų karinis dalinys, esantis Specialiųjų operacijų pajėgų sudėtyje. Pagrindinės bataliono užduotys: specialioji žvalgyba, reidai, pasalos, vietovės blokavimas, parama ugnimi. Oficiali bataliono įkūrimo data – 1991 m. gruodžio 3 d., kai buvo suformuotas Kauno greitojo reagavimo batalionas. 1993 m. spalio 22 d. batalionui suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Bataliono kariai dalyvavo taikos įvedimo ir palaikymo misijose Kroatijoje (1994–1995), Kosovo provincijoje (1999–2000), Afganistane (2002–2004).

The post Naujasis jėgerių bataliono vadas: gynyba yra visos visuomenės reikalas appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva