0

Dalinkitės

Portugalijos dronų gamintoja “Tekever” pranešė, kad Ukrainai tieks keletą savo sistemų, skirtų sausumos ir jūrų operacijoms remti.

Pirkimą finansuoja Jungtinės Karalystės Tarptautinis fondas Ukrainai (IFU), kurį remia Danija, Islandija, Lietuva, Norvegija, Švedija, Nyderlandai ir Jungtinė Karalystė, pranešė “Defence News”.

Kalbama apie sistemą “Tekever AR3”. Šis dronas skirtas didelėms teritorijoms stebėti vykdant misijas sausumoje ir jūroje. Jis gali būti naudojamas ilgesnėms operacijoms, trunkančioms iki 16 valandų –  pasirinktinai naudojant ir vertikalaus pakilimo bei nusileidimo konfigūracijoje. Čia jau kiekvieno operatoriaus poreikio ir sprendimo reikalas imantis konkrečios misijos.

Didžiausia “Tekever AR3” keliamoji galia – 4 kg, jis gali skristi 75-90 km/val. kreiseriniu greičiu, be to, jį galima pakelti parašiutu.

Tekever generalinis direktorius ir įkūrėjas Ricardo Mendesas teigė, kad bendrovė “labai didžiuojasi galėdama paremti Ukrainą ir yra dėkinga Jungtinės Karalystės gynybos ministerijai ir Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms (UGP) už tai, kad leido mums prisidėti prie vieno iš svarbiausių mūsų gyvenimo tikslų”.

Gaminsis ir savus

Anksčiau šį mėnesį JK gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodoma karinė įranga, tiekiama Ukrainos kariams.

Naujausia siunta bus perduota UGP liepos mėn. Ją, be kita ko, sudarys Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios bendrovės “Malloy Aeronautics” pagaminti kvadrokopteriai “Malloy T150”, Nyderlandų įmonės “DeltaQuad” pagaminti vertikalaus kilimo ir tūpimo dronai “DeltaQuad Pro” ir Danijos įmonės “Nordic Wing” ISR sistema “Astero”.

Kaip praneša UNIAN, anksčiau savanorė, Oro žvalgybos palaikymo centro vadovė Marija Berlinska sakė, kad Ukrainos kariuomenė neturi pakankamai dronų žvalgybos operacijoms vykdyti. Konkrečiai kalbant, poreikiai patenkinami tik 10 procentų.

Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Anna Maljar nurodė, kad agentūra perka dronus pagal poreikį, kurį suformuoja UGP. Ji pridūrė, kad būtina patikslinti, apie kokius dronus kalbama, nes yra karinių ir nekarinių dronų.

Tuo tarpu Ukraina planuoja pati pradėti pramoninę bepiločių skraidančių aparatų gamybą. Dar kovo 24 d. šalies ministrų kabinetas priėmė nutarimą, kuris leis masiškai gaminti ukrainietiškus dronus.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis