0

Brigados generolo Kazio Veverskio poligone (Kazlų Rūda) vyko bendros Lietuvos ir naujausios sąjungininkės Švedijos kariuomenių Specialiųjų operacijų pajėgų ir Karinių oro pajėgų pratybos, kurių metu buvo treniruojamasi nurodyti ir naikinti priešo taikinius iš oro. Oficialiai 32-ąja NATO nare tapusios Švedijos Karinių oro pajėgų naikintuvai „JAS 39 Gripen“ kovinius šaudymus Lietuvoje vykdė pirmą kartą.

Specialiai įrengtoje, šaudymui į antžeminius taikinius pritaikytoje aviacijos šaudykloje, Lietuvos ir sąjungininkų iš Švedijos Specialiųjų operacijų pajėgų Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai (angl. JTAC, Joint Terminal Attack Controller) treniravosi identifikuoti priešiškus taikinius, užsakyti orlaivių skrydžius ir nuolat palaikant radijo ryšį su orlaivių pilotais užvesti juos ant taikinių. Taikinius naikino pratyboms į Lietuvą atskridę Švedijos Karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais „JAS 39 Gripen”“.

Nuotr. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė | Lietuvos kariuomenė

The post Naujosios NATO sąjungininkės Švedijos ir Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgos treniruojasi naikinti priešo taikinius iš oro appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva