0

2021 09 15

Žemės ūkyje besidarbuojantiems asmenims, įsigaliojus rugsėjo 13 d. reikalavimams, testuotis, ar neserga COVID-19, nereikia, nes šios veiklos nėra priskirtos gamybos įmonių darbuotojų veiklai.

Taigi ūkininkai, jų pagalbininkai, laikydamiesi  nustatytų darbo organizavimo reikalavimų, gali dirbti ūkiuose neatlikdami testų, kai užsiima grūdinių, ankštinių, pluoštinių, vienmečių, daugiamečių augalų auginimu, dauginimu, derliaus nuėmimu. Taip pat – gyvūnų, gyvulių, paukščių, avių, ožkų auginimu ir veisimu, jų šėrimu ir priežiūra, žalio pieno gavyba, kiaušinių gavyba, bitininkyste ir kitomis žemės ūkio veiklomis, kurios nėra susijusios su tolesniu žemės ūkio produktų perdirbimu.

Tačiau jei ūkininkai perdirba užaugintą produkciją ar prekiauja ja turgavietėse, kioskuose, tuomet jie turi periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19. Darbų, kuriuose leidžiama dirbti darbuotojams, tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, sąrašą galite rasti čia.

Išimtys taikomos tik asmenims, kurie yra pasiskiepiję arba persirgę šia liga. Daugiau informacijos rasite čia.

Sužinoti, ar veikla, kuria užsiimate, priklauso veikloms, kurias vykdantys darbuotojai privalo testuotis, ar neserga COVID-19, galite Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje arba Lietuvos statistikos departamente tel. (85) 236 4716, el. p. klasifikatoriai@stat.gov.lt.

Reikalavimai paslaugoms ir ūkinei veiklai nustatyti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimais

Žemės ūkio ministerija ragina saugoti kitus ir save, laikantis nustatytų darbo organizavimo reikalavimų, o esant galimybei – skiepytis.

 

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos