0

Nemune šeštadienį sugedus keleivinio laivo „Raketa“ varikliui, pusšimtį jos keleivių evakavo ir į krantą parplukdė incidentą pastebėję pasieniečiai.

Kaip pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), netikėtai upėje sustojusį keleivinį laivą pastebėjo Bardinų užkardos pareigūnai.

„Buvo matyti, kad plaukiojimo priemonė yra nevaldoma, iš jos į vandenį skubiai išmestas inkaras. Link „Raketos“ tuoj pat buvo nusiųstas Bardinų užkardos pasieniečių kateris „Octelbo“ su įgula, – teigiama pranešime. – Paaiškėjo, kad 49 pramogautojus iš Kauno į Nidą plukdęs laivas patyrė avariją – plaukimo metu netikėtai sustojo jo variklis.“

Įvykio aplinkybes įvertinę pasieniečiai konstatavo, jog laivą upės srovė gali imti nešti Rusijos kranto link, todėl nuspręsta evakuoti visus keleivius.

„Tai VSAT katerio įgula operatyviai ir sėkmingai atliko per maždaug pusvalandį. Pasieniečiams teko kelis sykius kursuoti tarp avariją patyrusio laivo ir kranto, kol galiausiai visi 49 pramogautojai buvo saugiai išlaipinti Lietuvos pusėje. Nė vienam asmeniui medikų pagalbos neprireikė“, – nurodo tarnyba.

Upės farvateryje sustojusiame laive likę trys įgulos nariai apie gedimą pranešė Rusnės uosto darbuotojams. Tą pačią dieną atplaukęs laivas-vilkikas sėkmingai nutempė „Raketą“ į Rusnę.

BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva