0

Seime numatoma toliau plėsti programą, pagal kurią neva nemokami skiepai muo Covid-19 viruso, pirkti už mokesčių mokėtojų pinigus, platinami primokant už jų vartojimą iš to paties šaltinio. Dėl tokio dosnumo puikiai sutaria ir valdantieji, ir opozicija.

Tinka ir konservatorei, ir valstiečiui

Parlamentarai konservatorė Jurgita Sėjonienė ir valstietis Aurelijus Veryga palankiai vertina 100 eurų už skiepą nuo COVID-19 kampaniją ir sako matantys galimybes ją tęsti bei plėsti į kitas amžiaus grupes, – praneša agentūra BNS.

„Vertinu absoliučiai teigiamai: man atrodo, tai yra svarbu. Norėtųsi daugiau, bet tikrai efektas yra“, – apie iki šiol akcijos duotą efektą LRT radijui sakė valdančiųjų atstovė J. Sėjonienė.

Opozicijos atstovo A. Verygos teigimu, ši priemonė veikė drauge su kitomis ir jos davė efektą.

„Po truputį būtent tas priemonių kompleksas pačių įvairiausių – pas vienus nuvykstant, kitiems duodant tam tikrą finansinį atlygį, jis duoda suminį, kaupiamąjį efektą ir tikrai smagu, kad rezultatas yra“, – LRT sakė jis.

Parlamentaras teigė, kad išmokos galėtų būti siūlomos visiems 65-erių ir vyresniems žmonėms.

„Aš prisimenu, kad kai vyko diskusija komitete sveikatos reikalų, buvo kalbama, kad jeigu priemonė pasiteisins, Seimas turėtų grįžti ir šitą amžiaus grupę išplėsti. Tai ir reikėtų daryti ilgai nedelsiant“, – kalbėjo A. Veryga.

J. Sėjonienė pritarė, jog priemonę reikėtų plėsti.

„Kadangi jau šita priemonė pasiteisino, efektą davė, neabejotinai reikia svarstyti ir išplėtimą šitos priemonės ar papildomų amžiaus grupių, ar pratęsimą termino“, – kalbėjo ji.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, paskelbus apie 100 eurų priemonę, vakcinacija augo apie 30 procentų, taigi, ji davė efektą.

„Jeigu žiūrėtume nuo įstatymo priėmimo, kada Seimas priėmė įstatymą – spalio 13 dieną, tai pradėjo augti šios grupės, 75 metų ir vyresnių gyventojų skiepijimas apie 30 procentų ir per visą laikotarpį turime apie 6,5 tūkst. gyventojų, kurie naujai pasiskiepijo ir turime apie 40 su trupučiu tūkstančių gyventojų, kurie revakcinavosi. Tai tas efektas tikrai matome, kad buvo augimo linkme“, – sakė ministerijos atstovas Lukas Galkus.

Labdara iš ne savo kišenės – šventas reikalas?

Politikos apžvalgininko Giedriaus Kiaulakio nuomone, toks dosnumas, kai tariamai visiškai nuoširdžiai, be jokių pašalinių minčių politikai ima dalinti dovanas už biudžeto lėšas – nėra jokia naujiena.

„Nieko čia keisto, kad dėl tokių dovanų, o gal savotiškų „pakišų“ sutaria ir valdžios, ir opozicijos politikai. Ar tai pirmas kartas? Prieš rinkimus Tada dar jungtinė Skvernelio-Karbauskio partija irgi „pamylėjo“ pensininkus – tik pagal kitą eilutę. Toks dosnumas, kai jis biudžetinis, yra politinio spektaklio aktoriams ir režisieriams visada patogus. Tai netgi dar linksmiau, nei kažkada rinkimų kampanijų metu rengti koncertai ir vaišės. Ten dar reikėjo rasti rėmėjų, kažką organizuoti. Rinkėjas bent jau pasivaišindavo ir pasilinksmindavo, o balsuoti galėjo vis tiek, kaip norėjo.

Paskui tai uždraudė, kaip rinkėjų papirkinėjimą. O čia – mokesčių mokėtojų pinigais dalini labdarą (vakcinas), kuri mokesčių mokėtojų pinigais ir pirkta – miela, malonu ir joks STT neprisikabins. Viskas teisėta. Išvis tos visos šnekos, kad nedėkinga tauta nevertina „nemokamų“ testų ir „nemokamų“ vakcinų – labai patogus smegenų plovimas. Ar jis labai skiriasi nuo alaus ir skalbimo miltelių dalinimą už po 1ct už balsavimą referendume? O kam čia labai rūpi ta demokratijos kokybė?“- ironizavo apžvalgininkas.

**********

SAM anksčiau BNS pateiktais duomenimis, vienkartinę 100 eurų išmoką kol kas turėtų gauti daugiau nei 50 tūkst. nuo COVID-19 pasiskiepijusių senjorų.

Nuo rugsėjo 1 dienos bent viena vakcinos doze pasiskiepijo kiek daugiau nei 10 tūkst. 75-erių metų ir vyresnių senjorų, 9,3 tūkst. iš jų jau gavo ir antrą skiepo dozę.

Dar 42,5 tūkst. šios amžiaus grupės žmonių gavo stiprinančią dozę. Tai, anot ministerijos, sudaro maždaug 40 proc. visų tą galinčių padaryti vyresnių nei 75-erių metų senjorų.

100 eurų vienkartinė išmoka skiriama 75-erių ir vyresniems senjorams, nuo rugsėjo iki lapkričio pabaigos pasiskiepijusiems dviem dozėmis, bei tiems, kurie iki kitų metų kovo pabaigos pasiskiepys sustiprinančia doze.

Teikti prašymų gauti 100 eurų vienkartinę išmoką nereikės, ji bus paskirta automatiškai. Vienkartinę išmoką senjorai gaus kartu su pensija ar kita „Sodros“ mokama išmoka.

„kaunieciams.lt“, BNS

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva