0

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su į Lietuvą vizito atvykusiu Nyderlandų Karalystės Ministru Pirmininku Marku Rutte. Prezidentas su Nyderlandų Ministru Pirmininku aptarė gynybos ir saugumo, NATO rytinio flango stiprinimo, paramos Ukrainai ir aktualius Europos Sąjungos klausimus.

Šalies vadovas pasidžiaugė vis stiprėjančiais Lietuvos ir Nyderlandų santykiais saugumo ir gynybos, ekonomikos, aukštųjų technologijų srityse.

„Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimas dabartinėje geopolitinėje aplinkoje yra labai svarbus. Turime dirbti kartu stiprindami Europos Sąjungą ir NATO,  didinti savo pasirengimą atremti kylančias grėsmes. Gyvename itin neramiu laikotarpiu – vykstant karui Europoje, todėl privalome savo laisvę, saugumą ir vertybes ginti aktyviais veiksmais“, – teigė Prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos vadovas pabrėžė, kad Europos ateitis šiandien sprendžiama Ukrainoje ir tai, kokia ji bus, priklauso nuo mūsų veiksmų. Pasak Prezidento, pirma ir svarbiausia užduotis – visomis įmanomomis priemonėmis padėti Ukrainai laimėti, o kartu stiprinti savo gynybą ir saugumą, visu pajėgumu plėtojant gynybos pramonę.

Prezidentas akcentavo, kad derybos su Ukraina dėl stojimo į ES turi prasidėti jau šių metų birželį, o liepą Vašingtone vyksiančiame NATO viršūnių susitikime privalome žengti dar vieną žingsnį  artinant Ukrainą prie NATO.

„Turime ir toliau didinti spaudimą Rusijai, parengdami 14-ąjį ES sankcijų paketą ir užkardydami sankcijų apėjimo galimybes. Taip pat  turime siekti agresorės Rusijos atsakomybės pripažinimo tarptautiniu mastu ir kovoti su jos skleidžiama dezinformacija“, – spaudos konferencijoje sakė Prezidentas.

Lietuvos ir Nyderlandų vadovų susitikime taip pat aptarti gynybos ir saugumo, NATO rytinio flango stiprinimo klausimai. Prezidentas dar kartą pabrėžė, kad svarbu prisiminti, jog Baltijos regionas ir visas NATO rytinis flangas yra Aljanso priešakinė gynybos linija, todėl į čia turi būti nukreiptas Aljanso dėmesys – užtikrinant oro gynybą, karinį mobilumą ir vis didesnį sąjungininkų buvimą regione.

Prezidentas pasveikino Nyderlandų sprendimą Lietuvoje dislokuoti „Patriot“ oro gynybos sistemą. Tai svarbus žingsnis įgyvendinant rotacinį oro gynybos modelį Baltijos regione, taip stiprinant atgrasymo ir gynybos laikyseną. Prezidentas išreiškė padėką už 250 Nyderlandų karių tarnybą NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje ir reguliarų dalyvavimą NATO oro policijos misijose Zokniuose.

The post Nyderlandų Ministro Pirmininko vizito metu – dėmesys NATO rytinio flango stiprinimo ir paramos Ukrainai klausimams appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva