0

Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska šeštadienį sostinėje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje atidarytą Ukrainos kultūros centrą vadino unikaliu Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo pavyzdžiu – saugiu prieglobsčiu 50 tūkst. šalyje esančių karo pabėgėlių.

„Lietuviai, jūs grąžinate ukrainiečiams namų jausmą. Tikiu, kad tarp šių sienų vyraus lietuviškas svetingumas ir kilni Vytauto Didžiojo universiteto dvasia“, – atidarant Ukrainos kultūros centrą šeštadienį per nuotolį sakė Ukrainos pirmoji ponia.

O. Zelenskos teigimu, Vilniuje pradedantis veikti centras yra unikalus šalių bendradarbiavimo pavyzdys: pirma tokio pobūdžio institucija Europoje, skirta laikinai dėl karo perkeltiems ukrainiečiams.

„Kai mes šią idėją svarstėme su ponia Nausėdiene, norėjome, kad 50 tūkst. ukrainiečių, kurie dėl karo buvo priversti atvykti į Lietuvą šiame centre galėtų rasti dalelę namų. Vietą, kur galėtų kreiptis bet kokiu klausimu: ar dėl pagalbos, ar tiesiog pabendrauti, gerai praleisti laisvalaikį, prisijungti prie kultūrinio renginio ar mokymosi kurso“, – sakė Ukrainos pirmoji ponia.

Savo sveikinimo kalboje O. Zelenska pabrėžė, jog Ukraina nuo pat pirmųjų Rusijos invazijos dienų jaučia „nuoširdų ir galingą Lietuvos palaikymą“: „Negaliu apsakyti, kaip mus Ukrainoje sujaudino jūsų naujausią iniciatyva surinkti lėšas bayraktarui (koviniam dronui – BNS) nupirkti ir kaip greitai jūs tą padarėte“.

Lietuvos pirmosios ponios  Dianos Nausėdienės teigimu, Ukrainos centras Lietuvoje gali daug nuveikti plėtodamas kultūrinę diplomatiją.

„Kartu su partneriais pažadėjome daryti viską, kad Lietuvoje Ukrainos gyventojai rastų saugų prieglobstį, medicininę ir socialinę pagalbą, švietimo paslaugas, o svarbiausia, galėtų puoselėti savo kultūrą ir išsaugotų tautos gyvybingumą“, – pranešime sakė D. Nausėdienė.

Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių inicijuotas ir globojamas Ukrainos centras įsteigtas siekiant ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje sukurti atvirą kultūros, švietimo ir bendruomeninių paslaugų erdvę.

Pasak prezidentūros, atidarymo renginyje dalyvavo Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, Ukrainos centro vadovas, buvęs Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža, užsienio šalių diplomatai. Renginyje skambėjo garsių Lietuvos ir Ukrainos menininkų atliekama ukrainietiška muzika, vyko centre savanoriaujančių nevyriausybinių organizacijų mugė.

Autorius Remigijus Bielinskas

redakcija@bns.lt, Verslo naujienų skyrius

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis