0

Penktadienį Miese (Šveicarija) posėdžiavusi „FIBA Europe” valdyba vienbalsiai pritarė Lietuvos ir Suomijos kandidatūroms organizuoti 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatą. Abi šalys pateikė bendrą prašymą, o varžybas siūlo vykdyti Espo (Suomija), Klaipėdoje ir Vilniuje.

„Labai smagu, kad FIBA Europos padalinio valdyba, išklausiusi mūsų pristatymo, įvertinusi mūsų patirtį ir pasirengimą organizuoti tokio masto renginius, vienbalsiai pritarė bendrai Lietuvos ir Suomijos kandidatūrai. Neabejoju, kad mūsų visų laukia nuostabi Europos moterų krepšinio šventė”, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas.

„Labai džiaugiamės oficialiai patvirtinę Suomiją ir Lietuvą FIBA moterų EuroBasket 2027 šeimininkėmis“, sakė „FIBA Europe” prezidentas Jorge Garbajosa. – Abejose šiose šalyse yra neįtikėtinai aistringai palaikomas krepšinis, taip pat šiose šalyse jau vyko sėkmingų tarptautinių krepšinio renginių. Akivaizdu, kad moterų krepšinis Suomijoje ir Lietuvoje auga ir esu tikras, kad būsimasis čempionatas suteiks dar daugiau teigiamų impulsų.”

Praeityje Suomija penkis kartus dalyvavo žemyno pirmenybėse, o paskutinį kartą tai vyko 1987 m. Tuo tarpu Lietuva dalyvavo 11-oje Europos čempionatų, o 1997 metų turnyre iškovojo aukso medalius.

„Lietuvos ir Suomijos pateikti pasiūlymai buvo labai stiprūs – modernios arenos Espo, Klaipėdoje ir Vilniuje, kokybiški viešbučiai visuose trijuose miestuose ir visa reikalinga infrastruktūra tam, kad renginys vyktų aukščiausiame lygyje, – pabrėžė FIBA Europos padalinio vykdantysis direktorius Kamilis Novakas. – Dėl kelių rengėjų formato sėkmės praeityje ir teigiamų atsiliepimų po 2025 m. Europos čempionato, išlaikysime tą patį požiūrį ir 2027 m. renginui. Taigi, potencialiai galime siekti įtraukti dar vieną ar du papildomus turnyro šeimininkus“.

The post Oficialu: 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas vyks Lietuvoje ir Suomijoje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva