0

2021 10 21

Ženevoje vykstantis Orhuso konvencijos šalių susitikimas pripažino, kad įgyvendindama Astravo atominės elektrinės projektą Baltarusija toliau pažeidžia konvenciją.

Nuotoliniu būdu susitikime dalyvavęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipė dėmesį, kad Baltarusija jau ketvirtą kartą pripažįstama kaip nesilaikanti savo tarptautinių įsipareigojimų pagal Orhuso konvenciją.

Šalių susitikime Baltarusijos veiksmų įvertinimas priimtas ir Lietuvos pareiškimo pagrindu. Pareiškime įvardijama, kad Baltarusija nesuteikė galimybės Lietuvos visuomenei efektyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl Astravo AE projekto.

Taip pat pripažinta, kad Baltarusija persekioja Baltarusijos aplinkosaugos srities nevyriausybines organizacijas ir jų atstovus. Baltarusijos režimui likvidavus organizaciją „Ecohome“, nuspręsta sustabdyti specialiąsias teises ir privilegijas, suteiktas Baltarusijai pagal Orhuso konvenciją.

Jeigu Baltarusija neatšauks „Ecohome“ likvidavimo ir negrąžins „Ecohome“ kaip viešosios asociacijos registracijos iki 2021 m. gruodžio 1 d. sprendimas sustabdyti specialiąsias teises ir privilegijas įsigalios 2022 m. vasario 1 d.

Orhuso konvencijos ir jos protokolo šalių susitikimas vyksta spalio 18-22 d. Ženevoje, Šveicarijoje.

Orhuso konvencija – tai Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais.

Tuo metu Orhuso konvencijos protokolo dėl išleidžiamų ir perduodamų teršalų registrų tikslas – pagerinti visuomenės galimybes gauti informaciją sukuriant nacionalinius teršalų registrus (taršos iš pramoninių ir kitų vietų sąrašus).

 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos