0

Tiek Tarptautinė oro transporto asociacija (IATA), tiek Tarptautinė oro uostų taryba (angl. „ACI Europe“) ragina sukurti ir pritaikyti greitą, tikslią ir nuoseklią COVID-19 tyrimų tvarką visiems išvykstantiems keleiviams, vietoje saviizoliacijos atvykus ir nuolat besikeičiančių valstybių ribojimų. Tai padėtų atstatyti aviacijos ir turizmo rinkas kur kas greičiau. IATA tarptautinės apklausos duomenimis, net apie 65 proc. apklaustų keliautojų rodo aiškų pritarimą tokiam tyrimui, kuris pakeistų saviizoliaciją ir kitus taikomus ribojimus.

Testavimas geriausia alternatyva

Pasaulinė aviacija vis dar susiduria su vis įvedamais bei dažnai keičiamais keliavimo apribojimais. Pastarieji keliautojams apsunkina planavimo procesus – kelionės tampa tikru iššūkiu. Pasak IATA generalinio direktoriaus Alexandre de Juniac, judėjimui būtina atkurti laisvę, o tą padaryti galima imantis atitinkamų logiškų saugumo priemonių.

„Mūsų siūlymas – tai sistemingas visų keliautojų viruso COVID-19 tyrimas dar prieš išvykstant į kitą šalį. Tikime, jog tai suteiks naudos tiek vyriausybėms, minimalizuojant sienų atvėrimo rizikas, tiek keliautojams, kurie nusipelnė kelionėmis mėgautis užtikrintai. Šis modelis grąžins daugybę žmonių į jų darbo vietas“, – teigia A. de Juniac.

IATA ir kitos tarptautinės transporto organizacijos ragina sukurti tyrimo procesą, kuris atitiktų greičio, tikslumo, kainos ir nesudėtingo naudojimo kriterijus ir būtų parengtas pagal vyriausybės įgaliojimus, sutartus tarptautinius standartus.

Anot A. de Juniac, šis siūlymas – tai aiškus aviacijos poreikių signalas, galintis apsaugoti nuo milžiniškos aviacijos krizės, kuri jau vyksta šiuo metu. Jis pritaria, jog tyrimo integravimas į kelionės procesą sukurs daug praktinių iššūkių, tačiau tikina, jog tarptautinių organizacijų pastangomis galima pasiekti, kad vyriausybės laikytųsi vieno pasaulinio standarto.

„Oro linijos, oro uostai, įrangos gamintojai ir vyriausybės turės dirbti išvien, kad procesai vyktų sklandžiai. Nepamirškime, kad kol kas kiekviena diena, kurią aviacijos pramonė praleidžia ant žemės, sukelia grėsmę darbo vietoms ir kiekvienos išsivysčiusios šalies ekonomikai“, – primena A. de Juniac.

Keliaujantys išreiškė palaikymą

IATA siūlymą palaiko viešosios nuomonės apklausos rezultatai, kuri rugpjūčio pabaigoje atlikta 11-oje rinkų (Australijoje, Kanadoje, Čilėje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Indijoje, Japonijoje, Singapūre, JAE, JK ir Jungtinėse Valstijose). Ji atskleidė, jog apie 65 proc. apklaustųjų pritaria COVID-19 testo atlikimui prieš išvykstant kaip saviizoliacijos alternatyvai. Be to, net 84 proc. sutiko, kad tirti reiktų visus keliautojus.

Tarptautinė nuomonės apklausa taip pat parodė, kad nuosekli tyrimų sistema padėtų atkurti keleivių pasitikėjimą aviacija.

„Saugumas yra svarbiausias aviacijos prioritetas. Kol kas kasdien didėjantys ekonominiai nuostoliai, sukelti sienų uždarymo ir antrosios infekcijos bangos, verčia aviacijos pramonę pasitelkti savo patirtį ir susivienyti su vyriausybėmis bei medicininių tyrimų teikėjais, kad būtų galima surasti greitą, tikslų, prieinamą ir lengvai valdomą tyrimą, kuris leis pasauliui atsigauti ir dar kartą saugiai susijungti“, – įsitikinęs A. de Juniac.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Pasaulis