0

2021 09 27

Migrantai Naujininkuose

Į Vilniuje, Naujininkuose įkurtą pabėgėlių priėmimo centrą pradedamos kelti pirmosios migrantų šeimos. Pirmadienį centre apgyvendinti 83 migrantai, iš jų 38 vaikai ir viena  moteris su negalia. Didžioji dalis Naujininkuose apsigyvenusių migrantų (73)  yra irakiečiai, taip pat 5 sirai ir 5 afganistaniečiai. Migrantai į Vilnių atvyko  iš Medininkų modulinių namelių (63) ir Kazitiškių savivaldybės (20). Planuojama, kad per spalio mėnesį Naujininkuose bus apgyvendinta dar apie 200 migrantų.

„Džiaugiuosi, kad pažeidžiamų socialinių grupių migrantai – vaikai, moterys, šeimos ir neįgalieji – įsikurs šiltuose namuose, galės patys gamintis maistą, o mažamečiai sulauks ne tik užimtumo, bet ir ugdymo“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Naujininkų pabėgėlių priėmimo centras yra socialinė įstaiga, joje dirba socialiniai darbuotojai, kurie stengiasi įsiklausyti ir atliepti kiekvieno gyventojo būtinuosius ir  specialiuosius poreikius. Centre apsistoję migrantai aprūpinami būtinaisiais daiktais: drabužiais, avalyne, indais ir panašiai.

Specialistai pirmiausia identifikuos būtinuosius ir specialiuosius žmonių poreikius, įvertins jų emocinę būseną, gydytojo poreikį, esant kritinei situacijai juos konsultuos psichologai. Migrantai bus supažindinami su jų situacija, informuojami apie galimybes grįžti į savo gimtąją šalį ar gauti reikiamas paslaugas. 

Pabėgėlių priėmimo centre Naujininkuose yra įrengtas medicinos kabinetas. Su Antakalnio sveikatos priežiūros įstaiga sutarta, kad kabinete dvi dienas per savaitę dirbs gydytojas ir slaugytojas. Prireikus dirbs daugiau laiko arba didesnis skaičius medikų, nei planuota.  Medikamentų paketą atsiveš medikai, o reikiamus vaistus pagal poreikį nupirks Pabėgėlių priėmimo centro darbuotojai. 

Migrantų maitinimas ir vaikų ugdymas

Planuojama, kad nuo spalio 4 d. Naujininkų pabėgėlių priėmimo centre pradės veikti parduotuvė. Iki to laiko centro darbuotojai vyks į parduotuves nupirkti produktų pagal konkrečius pabėgėlių poreikius, dalį maisto parūpins „Maisto bankas“.

Migrantų vaikų ugdymu rūpinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Naujininkuose dirbantys socialiniai darbuotojai rūpinsis papildoma vaikų veikla, užimtumu.

Dalis pastato migrantų poreikiams bus įrengiama palaipsniui

Pirmadienį į Vilnių atvykę migrantai apgyvendinti trečiame Naujininkų pabėgėlių priėmimo centro pastato aukšte. Lygiagrečiai vyks kitų aukštų remontas. Planuojama, kad suremontavus kitas patalpas, per spalio mėnesį Naujininkuose bus apgyvendinta dar apie 200 migrantų.
Visą parą garantuojama apsauga.

Dėl saugumo Naujininkų gyventojai neturėtų nuogąstauti. Visą parą Pabėgėlių priėmimo centro teritoriją saugos policijos pareigūnai. Taip pat bus sustiprintas policijos patruliavimas aplinkinėse gatvėse. Šiuo metu yra paskelbtas saugos tarnybos paslaugų pirkimas. Jam įvykus, maždaug nuo spalio vidurio objekto saugą perims saugos tarnyba. 

Migrantų stovyklos teritorijoje bus įrengiamas teritorijos apšvietimas. Teritorija ir jos prieigos bus stebimos vaizdo stebėjimo kameromis.
 

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Greitos naujienos