0

Dalinkitės

Visoje šalyje buvo minimos Lietuvos sukilimo prieš okupacinę sovietų valdžią 82-osios metinės bei pagerbiami žuvę sukilėliai. 1941 m. birželio 23-osios dienos sukilimas buvo reakcija į Sovietų Sąjungos vykdomus trėmimus, žiaurias žudynes visoje Lietuvoje. Sukilėliai kovojo už savo teisę būti laisva tauta ir šalimi.

Šie svarbūs įvykiai prisiminti ir Kauno rajone. Sukilimo metu Kačerginėje buvo sušaudyti du Kačerginės būrio sukilėliai: Zapyškio policijos nuovados policininkas Boleslovas Daukšys ir Stasys Linkevičius. Šiems didvyriams atminti Viliaus Jakelaičio iniciatyva 1989 metais atsirado atminimo vieta, kuri 2010 m. buvo įtraukta į Kultūros vertybių registrą. Prieš kelis metus Kauno rajono savivaldybės lėšomis paminklas buvo atnaujintas. Skulptorius Raimondas Uždravis sukūrė naują dvigubą atminimo kryžių.

Pagerdami žuvusių sukilėlių atminimą šiandien prie kryžiaus apsilankė Kauno rajono savivaldybės tarybos narė Dovilė Mikuckienė, Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė ir už kultūros paveldą atsakingas specialistas Žilvinas Rinkšelis. Savivaldybės atstovai uždegė žvakeles, padėjo gėlių.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva