0

Tradiciniu griausmingu inžinierių šūkiu „BUM!“ gegužės 31 d. į atsargą buvo išlydėta dar viena Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida. Inžinieriams ši laida išskirtinė – visi jos kariai atlikti karinę tarnybą buvo pasirinkę savanoriškai. Tokio atvejo batalione nėra buvę gerus septynerius metus – beveik nuo pat nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos sugrąžinimo.

Išleidimo į atsargą rikiuotės metu nepriekaištingai tarnybą atlikę jaunuoliai paskatinti aukštesniais kariniais laipsniais, maksimalų fizinio pasirengimo lygį pasiekę inžinieriai apdovanoti vado monetomis, o aukščiausius fizinio bei karinio pasirengimo rezultatus pademonstravusiems ir pačiais geriausiais laidos kariais tapusiems vaikinams įteiktos vardinės dovanos. Pastariesiems, tęsiant bataliono tradiciją, taip pat buvo patikėta atlikti ir paskutinį tarnybos pabaigą simbolizuojantį veiksmą – prisukti 13-os laidos žiedą ant kuopos vėluko. Tačiau net ir paskatinimų šiandien negavusieji, batalioną palieka ne tuščiomis – su savimi jie išsineša didžiulį bagažą karinių bei inžinerinių žinių ir įgūdžių, nepamirštamus prisiminimus bei draugus visam gyvenimui, su kuriais nebūtų baisu net ir pakliuvus į pragarą.

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigiančių karių vardu kalbėjęs j. eil. Erikas Rimša sakė: „Išgyvenau su šiais prieš jus stovinčiais vyrais vadinamą „buiteką“ visus 9 mėnesius. Mes miegojom kartu, prausėmės kartu, valgėm, pykomės, juokėmės, ištvėrėm įvairiausius sunkumus. Esu vienas iš jų. Vienas iš tų, kurie patys užsirašė ir atvyko atiduoti 9 mėnesių savo gyvenimo tarnybai. Ir gal ne kiekvienas kol kas dar suvokiam, bet tai buvo vienas geriausių ir įdomiausių gyvenimo laikotarpių“.

Tuo tarpu Inžinerijos bataliono vadas plk. ltn. Elvinas Serva, dėkodamas už tarnybą ir sveikindamas į atsargą išleidžiamus jaunuosius inžinierius, net neabejojo, kad Tėvynei pašaukus, šie kariai atsilieps taip, kaip kažkada atsiliepė Nepriklausomybės kovų savanoriai, partizanai ar Sausio 13-osios gynėjai. „Jau daug ką pasako tai, kad tarnybą visi pasirinkote savo noru ir 9 mėnesius dirbote petys petin. Be to, jūs sumušėte ir dar vieną batalioną rekordą. Net 50 proc. jūsų nusprendė savo gyvenimą susieti su profesine karo tarnyba“, – kalbėjo bataliono vadas ir linkėjo kariams savo pavyzdžiu užkrėsti draugus.

Gegužės 31 d. į atsargą išleisti inžinieriai 13-oji Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių laida. Per 9 tarnybos mėnesius jie išmoko naudotis ginklais, taktikos, įrengti bei įveikti skirtingas inžinerines užtvaras, minų laukus, naudotis pagrindinėmis ryšio priemonėmis, susipažino su topografijos, medicinos pagrindais bei pasirengė vykdyti tiek individualias, tiek kolektyvines užduotis remiant pėstininkų manevrą. Atlikę tarnybą kariai bus įrašyti į aktyvųjį kariuomenės rezervą ir karo prievolininkų registrą bei reguliariai šaukiami atnaujinti karinių įgūdžių kartotiniuose mokymuose ir pratybose.

JVIB informacija
Nuotr. aut. Žana Ruseckaitė

The post Parengtąjį Lietuvos kariuomenės rezervą papildė išskirtinė karo inžinierių laida appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva