0

Tradiciškai prieš pat Kalėdas Rygoje vykstantis vienas didžiausių Baltijos šalyse sportinių šokių turnyrų „Baltic Grand Prix“ sportininkus šiais metais sukvietė netradiciniu laiku – per Žolinių šventę, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos sportinių šokių atstovai gausiai dalyvavo Latvijos sostinėje vykusiose varžybose, tuo labiau, kad čia po ilgos pertraukos suaugusieji ir jaunimas galėjo varžytis dėl Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio reitingo taškų, o jauniai ir jaunimas – dėl Europos sportinių šokių asociacijos (DSE) Didžiojo prizo reitingo taškų.

Suaugusiųjų gretose geriausiai pasirodė Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė iš Gargždų „Rolinos“. Lotynų Amerikos šokių programoje duetas tapo nugalėtojais, stipriai aplenkę sidabrą laimėjusius Latvijos šokėjus A. Freimanį ir A. Kotavą bei bronzą iškvojusius Norvegijos sportininkus L. Eltervagą ir Z. Paraškevi.

Suaugusiųjų standartinių šokių grupėje nedaug iki aukso pritrūko patyrusiam duetui – Edgarui ir Indrei Baltaragiams iš Kauno „Rolo“ ir „Sūkurio“ klubų. Pora nusileido tik aikštelės šeimininkams V. Šurinui ir A. Meškovai bei užėmė antrąją vietą. Standartinių šokių programoje bronza atiteko lenkams D. Štopkai ir K. Rek. Iš viso suaugusiųjų varžybose startavo po 20 duetų kiekvienoje programoje.

Jaunimo amžiaus grupės (16 – 18 metų) standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Edvardas Mašaro ir Patricija Rinkevičiūtė iš Vilniaus „Spindulio“. Iš viso jie įveikė taip pat beveik 20 porų iš Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Norvegijos, Estijos bei Lietuvos.

Nuo vyresniųjų šokėjų neatsiliko ir Lietuvos jauniai bei jaunučiai – jie varžėsi dėl Europos Didžiojo prizo reitingo taškų.

Jaunių II (14 – 15 metų) amžiaus grupėje Lotynų Amerikos šokių programos aukso medaliais pasipuošė Nojus Mažūnavičius ir Agita Banytė iš Vilniaus „Spindulio“, o jaunučių (10 – 11 metų) amžiaus grupėje taip pat Lotynų Amerikos šokių programoje auksas atiteko Dovydui Labučiui ir Smiltei Žilinskei iš Kauno (klubai „Duetas ir „Sūkurys“).

Jaunių II standartinių šokių grupės sidabro ir bronzos medaliai taip pat keliauja į Lietuvą. Sidabrą laimėjo Nojus Karka ir Sofia Ptchelintzev iš Vilniaus „Davi“, bronzą – Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė iš Šiaulių „Šypsenos“.

Turnyro „Baltic Grand Prix 2021“ vienas iš organizatorių, Latvijos sportinių šokių federacijos prezidiumo narys Aigars Svars džiaugėsi, kad 39-ąjį kartą surengti varžybas visgi pavyko ir vylėsi, kad 40-asis – jubiliejinis – turnyras įvyks be jokių apribojimų. A. Svars taip pat dėkojo mūsų šalies šokėjams, kurie, nepabūgę sunkumų, atvyko į Rygą ir pademonstravo aukšto meistriškumo pasirodymus.

Šaltinis: LRT.LT

Jums gali patikti

Komentarai

Comments are closed.

Dagiau iš temos: Lietuva